Білгород-Дністровський
Найбільша середньовічна фортеця України – Білгород-Дністровської фортеці, яка відома також як Аккерманська фортеця.
Білгород-Дністровський — районний центр Одеської області, розташований на Дністровському лимані за 18 км від Чорного моря і за 86 км від Одеси.

Вже в 6 ст. до н.е. на території сучасного міста вихідці з грецького міста Мілет заснували колонію під назвою Тіра, яка була спочатку порівняно невеликим поселенням землеробів. Нині на території древнього городища ведуться активні розкопки.



Проте, слід зазначити, що будівництво фортеці розпочалося ще в 13 ст. До наших днів збереглась цитадель або Генуезький замок, де розташовувався штаб та у разі нападу ворога переховувались всі представники влади.

Фортеця мала шість воріт: Головні (Кілійські) та Овідіопольські, а також четверо внутрішніх воріт. Матеріалом для будівництва послужила місцева порода – вапняк.
Турецька облога 1420 р. спричинила серйозну реконструкцію фортеці під пильним наглядом губернатора Поділля Гельдігольда та за сприяння литовського князя Вітовта. Наступні реконструкції укріплення відбулися в 1440 р. та 1454 рр.
Мінарет, який свідчить про те, що тут були турки. Цю споруду використовували як пункт спостереження. Зберігся також фундамент християнської церкви, на якому в 16 ст. було побудовано мечеть (не збереглася).
В 1484 р. Четатя Албэ захопили турки та перейменували в Ак-Керман або Акджа-Керман, що означає – Біла фортеця.
В 18 ст. в місті переховувались загони Пилипа Орлика, які воювали проти Росії. Знайшли тут притулок і запорозькі козаки в 1768 – 1774 рр.
З 1812 р. місто відійшло до Російської імперії, а в 1918-1944 рр. – належало Румунії.
В 1944 р. місто ввійшло до складу України та отримало сучасну назву Білгород-Дністровський.
В місті побували такі відомі діячі як О. С. Пушкін, Адам Міцкевич, Леся Українка,М. В. Кропивницький, І. Нечуй-Левицький, М. Лисенко, М. Старицький та ін.

Готель поруч з Аккерманською фортецею:
- Fiesta – Готель “Фієста” від 950 грн./доба на двох, з місцем для барбекю і безкоштовний Wi-Fi
- AKKERMAN-APPARTEMENT – Апарт-готель “АККЕРМАН” від 1000 грн./доба на двох.
Цікаво, що Аккерманську фортецю вже в 1896 р. було оголошено пам’яткою архітектури. Нині на території комплексу працює музей, де представлено археологічні знахідки зроблені в місті та його околицях. Графік роботи: щодня з 8.00 до 20.00 (в зимовий період з 8.00 до 17.00).
В місті варто оглянути також грецьку церкву св. Іоанна Предтечі ,13-19 ст. (вул. Леона Попова, №13)
Поряд знаходиться невеличка білокам’яна каплиця св. Іоанна Сучавського, 15-19 ст.
Вірменську церкву Успіня Пресвятою Богородиці, 14-15 ст.(вул. Кутузова, №1) Храм як культова споруда діяв до 1940 р., а з 1962 р. був переданий краєзнавчому музею. Біля церкви можна оглянути декілька надгробних каменів, що свідчать про те, що на цій території свого часу було кладовище.
Сарматський склеп, 3 ст. був виявлений у 1989 р. під час робіт у піщаному кар’єрі на східній околиці міста. Вівтар знаходиться в експозиції Білгород-Дністровського краєзнавчого музею, а склеп перенесено на територію Вірменської церкви.

Особняк купця Феміліді, 19 ст. – нині виставковий зал.(вул. Леніна, №4).
Олександрівські казарми, близько 1850 р.(вул. Шабська, №51).
Скіфська кам’яна гробниця або Скіфська могила, 1-3 ст.(на розі вул. Шабської та Лазо). Пам’ятник відкрито в 1895 р. Представляв собою двокамерну споруду на скелі, складну з великих вапняних плит.
Підземна церква св. Іоанна Сучавського (Сочавського), 14-19 ст.(вул. Шабська, №116). За легендою, на цьому місці в 1330 р. татари замучили генуезького купця Іоанна з Трапезунда, який відмовилася прийняти мусульманство і згодом став відомий як великомученик Іоанн Сучавський.
З 2002р. була передана у релігійній громаді Свято-Георгіївського храму міста. Церква відома своїм цілющим джерелом. Джерело в народі ще називають “Параскевина криниця”, “Свята криниця”, “Параскевине джерело”.

Єврейське кладовище(вул. Лазо, №35)
Земська управа, 1900 р. – нині сільськогосподарський технікум (вул. Першотравнева, №70).
Особняк, 19 ст. – нині пожежна частина (вул. Калініна, №33а)
Міська гімназія,19 ст. – нині педагогічне училище (вул. Пушкіна,№17).
Особняк купця Феміліді, 19 ст. – нині краєзнавчий музей (вул. Пушкіна, №19)
Особняк, 19 ст. – нині Будинок дитячої творчості (вул. Дзержинського, №70)
Свято-Миколаївська церква, 1867 р. (вул. Ізмаїльська, № 79). Поряд знаходився Олександро-Маріїнський притулок з лікарнею, відкритий в 1868 р. генерал-лейтенантом І. Гангардтом.

Свято – Вознесенський собор, 1815 – 1830-і рр. (вул. Свердлова, №75) Будівля собору надзвичайно велична та цікава в архітектурному плані, але працівники дуже злі і грубі – всі були неприємно вражені їхньою поведінкою.
Тут зберігається частка мощей святого Іоанна Сучавського.
Свого часу до собору примикала 40-метрова дзвіниця з 8 дзвонами, найбільший з яких із зображенням ікон Спасителя та Божої Матері важив понад 6 т. В 2004 р. соборна дзвіниця обрушилася. В даний час ведуться реставраційні роботи. У 2002 р. на території собору була побудована каплиця на честь 2000 – річчя Різдва Христового.
Свято – Георгіївська (Болгарська) церква, 1840 р. та місце поховання князів Волконських, виявлене в 1962 р. (вул. Радянська, №42, вугол вул. Кишинівської).
Де зупинитись
Для того щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під ваш пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для оримання інформації про помешкання, та натиснить щоб перейти на бронювання.
Booking.com
Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим