Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Лохвиця

21.01.2012 23

Лохвиця — старовинне місто, центр Лохвицького району Полтавської області. Розташоване на річці Лохвиці (права притока р. Сули, басейн Дніпра).
Коли і ким було засноване місто не відомо. За часів Київської Русі Лохвиця входила до складу Переяславського князівства і була одним з укріплень Посудьської оборонної лінії. Перша історична згадка належить до 1320 року. А в 1618 році у “Книге большому чертежу” Лохвиця описана як укріплення-фортеця.

Лохвицька Благовіщенська церква згадується в описі Чернігівського намісництва, зробленого А. Шафонським у 1783 році. Там же зазнається і рік її побудови – 1740-й. Як і більшість іншіх храмів та будівль Лохвиці тих часів. Благовещенська церква була дерев’яна. Знаходилася вона в межах оборонного валу міста поблизу Шиянської брами. Так сталося, що в кінці 17 століття церква згоріла. В 1800 році на тому ж місці, була споруджена нова Благовіщенська церква – мурована. В той час це була перша кам’яна споруда у Лохвиці і в повіті.

Храм збудований “кораблем”, тобто в плані мав форму видовженого прямокутника. Будівля виконана у стилі строгого класицизму, що було даниною часу, мала двоскатну покрівлю з одним великим куполом.

Лохвиця Лохвиця Лохвиця

В радянські часи Благовіщенська церква неодноразово закривалась владою. В 1929 році з храму було знесено купол, з 1936 по 1941 рік в приміщенні церкви перебував місцевий краєзнавчий музей. Під час німецько-фашисткої окупації в кінці 1941 року діяльність церкви була відновлена.
В 1959 році церква була виселена на околицю міста і набула статус “молитовного будинку”, а церковне приміщенні було передано під дитячо-юнацьку спортивну школу. В 1990 році приміщення Благовіщенської церкви передане у власність релігійній громаді рішення Лохвицької районної ради.
В 1990-1993 рр. реставрація храму проводилась за великої участі покійного протоієрея Іоанна Теркуна. З 5 лютого по 23 квітня 2000 року проводиться розпис купола і реставрація ікон храму при участі настоятеля храму протоієрея Михаїла Товстяка.

Лохвиця Лохвиця

Лохвиця

Джерело:
За інформацією Благовіщенської церкви

 


Переглянути Лохвиця на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*