Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Гоголеве

21.01.2012 41

Село Гоголеве (до 1952 р. – Купчин, Купчинський, Яновщина, Василівка) Шишацкого району Полтавська область. Розташоване біля верхів’я р. Говтви.
Початком історії цього населеного пункту рахують заснований у кінці 18 ст. хутір Купчин (Купчинський) Шишацької сотні Миргородського полку. У 1781 році цей хутір належить до Говтвянського повіту Київського намісництва. Тоді він складався з 19 хат посполитих, які входили до маєтностей бунчукового товариша С. Лизогуба. Цього ж року він віддав частину маєтків разом з хутором дочці Т. С. Лизогуб, яка була одружена з П.Д. Гоголь-Яновським.

Батьківщина письменника М.В. Гоголя-Яновского (1777-1825 рр.). Тут пройшли дитячі і юнацькі роки М.В. Гоголя, сюди він приїжджав в різні роки до матері і сестер. У 1984 р. садиба батьків Миколи Гоголя (поміщицький будинок, флігель, парк) реконструйована. В даний час – музей-заповідник.

У Флігелі знаходилася кімната Миколи Гоголя і тут він писав. Після смерті кімната була зачинена і нікому не можна було туди заходити, досі вхід туди заборонений, хоч кімната відкрита.
Гоголь був дуже загадковою особою, навіть сказав би дивною. Недивно чому він писав так багато про нечисту силу. Все в чорному кольорі, навіть маєток переносили на іншу сторону річки, оскільки вважалося колишнє місце нечистим.

 


Переглянути Гоголеве на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*