Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Корець

22.01.2012 30

Корець (пол. Korzec) — місто районного значення, центр Корецького району Рівненської області, розташоване на річці Корчик. Перша згадка — 1150 рік (як Корчеськ; Київський літопис).

Корець відомий Свято-Троїцьким жіночим монастирем (17 ст.), замком князів Корецьких-Острозьких (15-18 ст.) та палацом князів Корецьких.
Свято-Троїцький жіночий монастир був заснований 1620 року як францисканський кляштор. Тоді спорудили барокові костел та корпус келій. Після політичних збурень 1830 року костел скасовують і переосвячують як Троїцьку церкву. Монастир відноситься до Московського патріархату.

Тому у другій половині 19 ст. західний фасад колишнього костелу надбудовується дерев’яною баштою з високим шатром, а в східній частині над середнім нефом зводиться четверик з п’ятьма главами.
У 1863 весь кляштор передається Свято-Троїцькому монастирю. На початку 20 ст. з’являються Іоанно-Предтечинська церква і надбрамна дзвіниця.
Це один з не багатьох монастирів на території України, який не був зруйнований Радянською владою. До того він був завжди діючім жіночим монастирем.

На території монастиря є могила Анни Андро (Оленіна). Та сама Анна Оленіна, якій був присвячений вірш Пушкіна “Я Вас любил…”. Пушкін обожнював Анну, але получив відмову від батьків дівчини. Одружилась Оленіна вже після смерті поета, в 1840 році. ЇЇ чоловіком став офіцер лейб-гвардії його Величності Імператорського полку, француз за походженням Федір Олександрович Андро де Ланжерон. Після смерті чоловіка в 1885 році, Анна Олексіївна переїжджає на Рівненщину в маєток сина. Згодом приймає постриг у Свято-Троїцькому монастирі і передає монастирю свої землі в урочищі Шитня та дарує свій діамантовий фрейлінський шифр для прикрашання ікони Божої Матері.

Курйозним видається пам’ятник Тарасу Шевченку — через його незвичну «ленінську» позу, поширилася легенда, що цей пам’ятник утворився «приєднанням голови Шевченка до тіла Леніна» за років незалежності України. Однак цей пам’ятник у його сьогоднішньому вигляді було зведено ще у 1964 році.

Замок князів Корецьких-Острозьких. Князь Острозький у 15 ст. спорудив дерев’яний замок, а волинський воєвода Богуш Корецький у першій половині 16 ст. укріпив його мурами. Замок був оточений глибоким ровом, через який вів до фортеці підйомний міст. У 17-18 ст. замок суттєво перебудовують, найбільшу перебудову здійснили у 1780-ті рр. князі Чарторийські, в результаті чого замок був пристосований під княжий палац. До нас дійшли залишки зовнішніх цегляних стін і кам’яний міст, також частково збереглися й підземелля. У 1832 році Корецький замок спіткала пожежа, і відтоді його більше не відбудовували.

 


Переглянути Корець на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*