Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Клевань

22.01.2012 7

Клевань (пол. Klewan) — селище міського типу в Рівненському районі Рівненської області. Розташоване на річці Стубла (притока Горині). Селище існувало вже з ХІІ ст. під назвою Коливань, а 1458 році як власність князя М. Чарторийського і більше чотирьох подальших сторіч була головною фамільною резиденцією.

В Клевані збереглися руїни Клеванського замку 1475 року та костел Благовіщення з дзвіницею 1630 року, та церква Різдва 1777 року.

У 1475 р. на високому горбі над долиною річки Стубла князь почав будівництво замку, який через двадцять років добудував його син. На підході до замку величезне болото створювало природну перешкоду, було досить зручно для оборонного укріплення. Довкола високого пагорба звели міцні кам’яні стіни. Товщина яких була 4 метри, викопали глибокий рів, який наповнювався водою з річки.

Через глибокий рів був перекинутий чотири арковий міст, який прикрашали фрески. З опису замку 1609 року відомо, що головну оборонну функцію виконував західний кам’яний бастіон з влаштованим усередині уступом. Але так склалося, що замок участі у битвах не брав.
Замок стояв пустий до 1817 року, а поки князь Костянтин Чарторийський не узявся за його перебудову. Тут відкрили училище, а в 1834 році сюди з Луцька перевели гімназію. У 1860 році Чарторийські продали свої маєтки російському царю Олександру ІІ. В замок перевели духовне училище з Дермані (1877 р.).

Після Другої Світової війни в приміщеннях замку була організована в’язниця НКВД, а надалі, лікувально-трудовий профілакторій (ЛТП) для алкоголіків. Після розформування у середині 90-х років ЛТП, замок знов стоїть покинутим, поступово руйнуючись від часу і розбираючись місцевими жителями.

Недалеко на відстані 1 км. від замку, знаходиться Благовіщенський костел. Засновник храму Єжи Чарторийський, перший з цього княжого роду католик. Спочатку костел дерев’яний, а потів в 1590 році на цьому ж місті побудували кам’яний, який було закінчено у 1610 р.
Трохи далі костелу стоїть двоярусна дзвіниця з декоративним ліхтариком на вершині даху.

У центрі Клевані, по дорозі до замку, зберігся уніатська церква Різдва 1777 р. Поруч дзвіниця на два яруси 1844 р.


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*