Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Бочечки

22.01.2012 70

Палац у с. Бочечки є унікальним для Сумщини зразком садибного будинку епохи високого класицизму.

Село Бочечки Конотопського району, Сумської області розташоване за 15 км від районного центру.
Перша письмова згадка про село Бочечки датується 1659 р. Відомо, що переважна більшість населення складалася з переселенців-втікачів із Правобережжя, які рятувалися від гніту не тільки польських поміщиків, а й козацької старшини.

Про походженням назви села одностайно думки немає. За однією версією назва походить від роду занять перших поселенців, які були бондарями, за іншою від річки Бочка на березі якої розташоване село. Походження назви трактують також від слова “бочечки”, оскільки село спочатку заселялося лише з боків у напрямку Путивля.

У 1745 р. власниками Бочечок та багатьох інших земель Слобожанщини стають князі Львови.

Нові власники заклали на околиці села розкішний парк, а в 1783 р. посеред парку з’явився невеликий, але досить розкішний палац у стилі високого класицизму. Проект палацу привезла із закордону молода князівна Львова, яка дуже любила мандрувати. Автор проекту не відомий. Палац будували кріпаки під керівництвом майстрів із Путивля. Споруду було зведено досить швидко – за одне літо.

У 1870-х рр., коли селом володів підполковник князь Олександр Миколайович Львов, в палаці були реконструйовані фасади, після чого вони набули неоренесансні риси.
За радянської влади в палаці спочатку був відкритий сільськогосподарський технікум, а потім влаштована сільська школа, яка діє там і нині. Був повністю втрачений декор інтер’єрів, коринфські капітелі колон і пілястр паркового фасаду, занепав також парк.

Палац у с. Бочечки є унікальним для Сумщини зразком садибного будинку епохи високого класицизму.

З 1837 р. до 1923 р. в селі діяв цукровий завод. У 1897 р. була збудована земська школа, а в 1901 р. – церковно-парафіяльна.
Також поблизу села в 1823 р. впав метеорит-хондрит вагою 614 г.

Бочечки. Метеорит-хондрит

Окрасою Бочечок став новий Свято-Миколаївський храм. Іконостас для храму виготовив без єдиного цвяха мешканець села В. Максименко, а картину із зображення Ісуса Христа при заході сонця подарував церкві А. Бєляєв.

 

Де зупинитись

Для того щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під ваш пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для оримання інформації про помешкання, та натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*