Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Кияниця

03.03.2021 283

Справжньою окрасою села Кияниця є садиба Ліщинських з палацом, флігелем та парком.

Кияниця — селище в Сумському районі Сумської області.
Справжньою окрасою села Кияниця є садиба Ліщинських з палацом, флігелем та парком.
Марія Матвіївна та Микола Йосипович Ліщинські одержали садибу за заповітом від Івана Герасимовича Харитоненка, відомого цукрозаводчика, який в середині 19ст. купив землі хутору Кияниця Сумського повіту.

У 1866 р. Харитоненко будує тут свій особистий завод, облаштовує його найсучаснішою технікою та надає місцевим жителям робочі місця.
Палац споруджено в 1890 р. у неоренесансному стилі загальною площею майже 1500 кв. м.

В роки громадянської війни палац постраждав від пожежі, особливо його внутрішня частина. Через деякий час частково було відтворено його зовнішній вигляд.
В радянські часи територія та палац використовувались як турбаза. Ось вирізка з Енциклопедії туриста:
КИЯНИЦА“, тур. база (III, IV) в Сумской обл., в пос. Кияница, в 28 км от г. Сумы (сообщение автобусное). Созд. в 1973. Коттеджи, дачи-автоприцепы и палатки на 362 места (комнаты на 2-5 чел.), тур. кабинет. Экскурсии в Сумы, Ахтырку, Путивль, дендропарк “Тростянец” и др.”

Палац використовувався під готель, тому зазнав значних внутрішніх змін, всі приміщення було переплановано.
Не принесла надії на відновлення і зміна влади на початку 90-х рр. 20ст.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 травня 1999 р. N 454-р. було прийнято рішення прийняти пропозицію Мінагропрому та Національної академії наук, погоджену з Мінекономіки, Мінфіном, Фондом державного майна та Держкомстатом, про передачу цілісного майнового комплексу парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва “Кияниця” (Сумська область, селище Кияниця) із сфери управління Національної академії наук до сфери управління Мінагропрому.

Парк загально площею близько 56га є пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. Є дані, що автором та виконавцем проекту був відомий садівник Адольф Аболтін. Окрасою парку окрім рослин та дерев є також арочний міст.

Хочеться також сказати, що не оминула гірка доля і завод. Від нього залишилася лише купа цегли, яка думаю згодом зникне у невідомому напрямку.

Де зупинитись

Для того щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під ваш пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для оримання інформації про помешкання, та натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*