Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Скала-Подільська

31.01.2012 3

Скала-Подільська (до 1939 — Скала-над-Збручем) — селище міського типу Борщівського району Тернопільської області. Розташоване на правому березі річки Збруч. Перша писемна згадка — 1210 р.

Тут знаходився оборонний дерев’яно-земляний замок, збудований на місці давньоруського городища, зруйнований в часи монголо-татарського нашестя. 1331 р. власники Поділля литовські князі Коріятовичі зводять кам’яний замок.
Витягнутої форми, що зумовлене рельєфом місцевості. З трьох боків захист забезпечувала річка Збруч, тільки з південного боку був глибокий рів, кам’яний мур із виступаючою напівкруглою пороховою вежею, яка збереглася до нашого часу. Поряд з баштою була в’їзна брама, дістатися до якої можна було лише через підйомний міст.
Замок багато разів руйнували і відбудовували, але в другій половині 17 ст. підчас польсько-турецької війни, він зазнав руйнувань і вже не відбудовувся.

На початку 18 ст. Адам Тарло, скальський староста перебудовує фортецю в резиденцію у бароковому стилі. Через кілька років палац спалила блискавка. На прикінці 18 ст. Скала-Подільська стає власністю Ґолуховських, які звели у місті окремий палац і заклали навколо парк, 26 га.

Римо-католицький костьол Успіня Божої Матері, 1719 р. На стіні костьолу є пам’ятна меморіальна дошка, на честь Адама Міцкевіча.
В місті збереглося багато старих будинків кінця 19 – початку 20 ст., а також пам*ячник Б. Хмельницькому.

 


Переглянути Скала-Подільська на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*