Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Золотий Потік

01.02.2012 4

Золотий Потік — селище міського типу у Бучацькому районі Тернопільської області. Відоме з XIV ст. під назвою Загайполе. Перші письмові згадки про Золотий Потік датуються кінцем XVI ст. У першій половині XVI ст. польський король Сигизмунд І подарував надвірному маршалку королевича Сигизмунда ІІ Августа графу Якубу Потоцькому в нагороду за заслуги волості Загайполе і Соколів.

Засновниками замку були брацлавський воєвода Стефан Потоцький і Марія Могилянка. Золотопотіцький замок впродовж двох століть був власністю родини Потоцьких.
Розташований замок у південній частині поселення на невисокому горбі в долині річечки. Збудований він з місцевого червоного піщаника, творить у плані регулярну споруду: чималий, обнесений мурами квадрат з чотирма наріжними шестигранними двоярусними баштами. Вцілілі з них лише три, і то із значними змінами. У центрі північно-східного фасаду замку розміщена в’їзна башта, квадратна у плані та триярусна. Над в’їзною брамою помітні сліди текстової таблиці, вище наличники вікон оздоблені різьбленням на камені.

Зовні замок був оточений глибоким ровом та валом. Рови були колись заповнені водою. На подвір’ї замку при північно-західній стіні, був збудований палац з просторими кімнатами. У ньому вздовж замкової стіни йшов коридор, який ще використовувався для ведення оборони. Посередині подвір’я колись була криниця, але зараз вона засипана.

Золотопотіцький замок не відзначався особливою оборонною міцністю, а тому не раз здобували його татари і турки, здобувало його і козацьке військо. Він часто горів і знову відновлювався.
В 1840 році нові власники Олишевські, яки будують неподалік от замка маєток. Але вони банкротують і вимушені продати замок Яну Стоевському. Останні власники замка, родина Гнєвошей яки у замку розмістився суд і податкове управління.

До нашого часу Золотопотіцький замок перетворився на руїну. Однак, він є пам’яткою, що належить до найяскравішого періоду оборонної архітектури Поділля, він є зразком регулярної забудови з невеликим приміщенням садибного типу.

Є церква св. Трійці (1897 р.; кам’яна; худ. Ю. Левицький та А. Оріховський).

 


Переглянути Золотий Потік на карті більшого розміру
Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*