Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Гусятин

31.01.2012 7

Гусятин — селище міського типу Тернопільської області, адміністративний центр Гусятинського району. Перша згадка про Гусятин належить до 1431 р. Назву Гусятин дістав від гусятника – рослини, що поширена в цій місцевості, але є версія що назва походить від першого прізвища – Уса, а в 16 столітті, інших документах згадується Усятин, Всятин.

Гусятин відомий як батьківщина ватажка козацького повстання 1594-96 рр. Северина Наливайка. Який почав боротьбу проти польської шляхти. І згодом очолив повстання, яке поширилось на Київщину, Волинь, Поділля та частково на Галичину. Повстанці Наливайка розгромили у Гусятині маєток польського магната Калиновського, який був власником Гусятина (1579 р.)

В Гусятині була фортеця, збудована ще у 15 ст., на жаль, не збереглася, але збереглися цікаві храми: синагога в готико-мавританському стилі (кінець 16 ст. – початок 17 ст.) в якому був краєзнавчий музей, зараз схоже на то що там вже нічого немає, вікна вибиті, територія занедбана.

Онуфріївська церква (друга половина 17 ст.) з чіткими оборонними рисами. До наших днів не зберігся верхній оборонний ярус дзвіниці.

Парафіяльний костел Різдва Пресвятої Діви Марії з монастирем бернардинів (1610 р.) Оснований польським магнатом Калиновським.

 


Переглянути Гусятин на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*