Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Вінниця

16.01.2012 70

Перлина Поділля, місто Вінниця, розкинулось вздовж крутих берегів Південного Бугу.

Героїчну сторінку в історію боротьби українського народу за незалежність вписали вінничани у березні 1651 року, коли у ході оборони міста 3-х тисячним козацьким полком під проводом полковника Івана Богуна було вщент розгромлено 20-ти тисячне польське військо. У 1643 і 1653 рр. Вінницю відвідав Богдан Хмельницький, котрий після цієї перемоги сказав: “Тебе славний полковнику , не забуде народ ніколи”. Протягом 1653-1667 рр. Вінниця була полковим містом Української держави – Гетьманщини.

Вінничани пишаються тим, що у місті розпочав творчий шлях Український академічний театр ім. І. Франка, відкривав невмирущу красу української пісні славетний М.Д. Леонтович. Під патронатом ЮНЕСКО у місцевому краєзнавчому музеї зберігається найбільша колекція Подільської ікони. Далеко за межами України відомі своєю виконавчою майстерністю муніципальний хор і танцювальний колектив “Барвінок”.

Великою популярністю у місцевих жителів та гостей користується літературно-меморіальний музей “великого сонцелюба”, класика української літератури М.М. Коцюбинського.

З Вінницею пов’язав понад 20 останніх років життя вчений, хірург М.І. Пирогов, основоположник польової хірургії, засновник Російського Червоного Хреста, автор 4-томного видання “Топографічної анатомії”, який у свій час врятував від гангрени знаменитого італійця Джузеппе Гарібальді. Музей-садиба з церквою-некрополем Пирогова завжди викликають велику зацікавленість з боку гостей та місцевих жителів.
Національний музей-садиба М.І. Пирогова розташований в південно-західній частині міста Вінниці, у живописній садибі Вишня. Метою діяльності Національного музею-садиби М.І. Пирогова є збереження особливого культурного середовища, яке було за життя вченого. Це визначає сенс музею, представленого взаємозв’язаною системою об’єктів культурної спадщини і пам’яток садово-паркового мистецтва, до складу яких входять: будинок, в якому жив М.І Пирогов, і де розміщена експозиція про його життя і діяльність.

Музей-аптека з інтер’єрами приймальні та операційної М. І. Пирогова в його садибі Вишня.
Церква-некрополь, де покоїться набальзамоване тіло ученого. Меморіальний парк, в якому збереглися дерева, посаджені М.І. Пироговим.

Музей відноситься до найважливіших об’єктів культурної спадщини України.
Адреса: вул. Пирогова, 155, м. Вінниця, 21008, Україна
Тел.: (0432) 43-80-16, 43-71-49 Факс: (0432) 46-69-37
Режим роботи: с 10.00 до 17.00 Вихідний — понеділок
E-mail: mailto:muzpirogov@mail.ru URL: www.pirogov.com.ua

 


Просмотреть Вінниця на карте большего размера

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*