Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Любомль

12.01.2012 25

Любомль – районий цетр Волинської області. Згідно знахідок археологічних розкопок, городище на місці Любомля з’явилося близько чотирьох тисяч років назад. Вся площа городища займала близько чотирьох гектарів. Навіть зараз майже повністю можна побачити контури його валів та ровів.

Згадка про Любомль в Іпатіївському літописі за 1287 році пов’язана з ім’ям волинського князя Володимира Васильовича. Є така версія, що назва міста пов’язана теж з ним і трактується як скорочене похідне від словосполучення “улюблене місто”.

Біля самого городища знаходиться Георгіївська церква, 1264 року заснована князем Володимиром Васильовичем , а вже 18 ст. до неї прибудовують дзвіницю. Зберігся розпис кінця 19 ст. У церкві писалася одна з частин Галицько-Волинського літопису. Багато слів сказано у літописі і про саму церкву св. Георгія: “…прикрасив її іконами окованими, начиння служебне срібне викував, і покрови оксамитні, шиті золотом…” За візантійською традицією, крім ікон, що були розміщені у церкві, вівтарна перегородка мала лише дві ікони. Це були намісні ікони св. Георгія та св. Богородиці. Вони були написані на золоті. Ікона св. Георгія була прикрашена золотою гривною* з перлами, а ікона св. Богородиці – золотим намистом з дорогоцінним камінням.
* гривна – дорогоцінна прикраса, яку отримували як нагороду за воєнну доблесть.

Любомль Любомль

В 1392 році в Любомлі перебував польський князь Владислав Ягайло. Місто йому так сподобалося, що на пам’ять будує в 1412 році перший католицький костел в регіоні. Троїцький костел та поряд дзвіницю. Не дивлячись на свій оборонний характер, будівля виглядає доволі витончено.

Любомль Любомль

В 1521 році в місті була побудована синагога. Одна з найстаріших в Європі єврейська синагога, знищена радянською владою одразу після війни.

Любомль

В 1664 році місто переходить у вічне володіння гетьмана І. Виговського, який незабаром упав в немилість і володіння у нього відібрали. За рішенням польського сейму в 1671 році Любомльське староство серед інших земель передають Я. Вишневецькому як компенсацію за збитки, понесені під час Визвольної війни українського народу 1648-1654 років.

В 1768 році Любомль стає володінням великого польського магната, графа Браницького в якості подарунку за врятоване на сеймовому засіданні 1762 року життя майбутнього короля Польщі Станіслава-Августа Понятовського. В 1782 році граф Браницький будує в місті величезний палац.

Любомль

Після третього поділу Польщі, Любомль входить до складу Росії. В 1849 році царський уряд конфіскує володіння Браницьких.

Любомль Любомль

Дерев’яна церква Різдва Пресвятої Богородиці кін. 18 – поч. 19 ст.(?)

Любомль Любомль

 


Переглянути Любомль на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*