Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Тягинка

08.03.2021 93

У XVII ст. поряд із селом знаходилась турецька фортеця Тягинь, яка навесні 1673 р. була успішно атакована Іваном Сірком.

Тягинка – село Бериславського р-ну Херсонської області. Поблизу села виявлено поселення бронзи та скіфського часу (5-2 ст. до н.е.).

Тягинка
Після захоплення цих земель, турки під проводом перекопського хана Менглі-Гірея в 1491 р. на місці генуезького замку побудували фортецю Тягин або Трунь-Яструб, що складалась з цитаделі та укріпленого передмістя та була одним з форпостів Османської імперії на нижньому Дніпрі. Між фортецями через Дніпро було протягнуто ланцюги для унеможливлення руху річкою для запорожців. Існує навіть думка,що бій 1492 р. в районі фортеці між запорожцями та турками був першим бойовим хрещенням для тільки-но зародженої Запорізької Січі та початком існування унікального воєнізованого утворення.

Фортеця припинила своє існування наприкінці 17 ст., у зв’язку з походами гетьмана Івана Мазепи у пониззя Дніпра. До наших днів збереглися рештки оборонних валів та частини міських укріплень.
Теперішня Тягинка була заснована в 1778 р., коли місцевість після перемоги чергової російсько-турецької війни 1768-1774 рр. почали інтенсивно заселяти селянами зі східних регіонів Російської імперії.

На високому валу, що залишився від зруйнованої в 18 ст. фортеці в 1992р. було встановлено пам’ятник на честь 500-річчя українського козацтва “Козацька Слава”. Монумент увінчаний скульптурою сумного архангела, що схилився на величезний меч та присвячений походу І.Сірка 1673 р. і розгрому татарської орди під Тягинкою в 1693 р. під проводом С.Палія. На лівому березі невеличкої річки, що впадає в Дніпро, в тому ж 1992 році встановлено іншій пам*ятник – гетьману Богдану Хмельницькому.

В Тягинці є також міст збудований на межі ХІХ-ХХ століть як залізничний і відомий тим,що використовувався при зйомках художнього фільму “Невловимі месники”.

Де зупинитись

Для того щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під ваш пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для оримання інформації про помешкання, та натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*