Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Сатанів

03.02.2012 15 Коментарі

Сатанів — селище міського типу Городоцького району Хмельницької області. Сатанів розташован на річці Збруч (притока Дністра), на території національного парку Подільські Товтри.

Селище відоме з 1404 року, коли польський король Владислав II (Ягайло) подарував його разом з навколишніми селами шляхтичеві Петру Шафранцю. Наступні власники, литовськи шляхтичі Одровонжі спорудили на березі Збруча мурований замок, ще в XV ст.

Сатанів належав Одровонжам та їх нащадкам десь 300 років. Останній з роду Одровонжів помер в 1523 р. Єдина його дочка Софія вийшла заміж за Яна Криштофа Тарновського і вдруге за Яна Костку. Дочка її Катерина вийшла заміж за Адама Єронима Сенявського. Отже Сатанів перейшов до Сенявських і належав їм до половини XVIII в. Також їм належали замки на заході Старе Село та сході Меджибіж.

Магнати Сенявськи поруч зводять новий замок. Сатанівський замок XIV-XVI ст.
Міська брама 1553 р.
Оборонная синагога 1532 р. Будували її майже 18 років. Синагога збудована в стилі древніх пам’яток Єрусалима і схожа на замок та на інші оборонні синагоги Поділля. Вона має високі мури й міцне склепіння на вершку; дах на тому склепінню ховається за високі парапети з маленькими бійницями.
В інтер’єрі дивом збереглися рештки вирізьбленого з каменю, поліхромічного арон-кодеш XVII ст. Це своєрідний вівтар при східній стіні молитовного залу у вигляді шафи для зберігання Тори.
Жидівське кладовище XV-XIX cт. Одне з найбільших в Україні кіркутів.
Свято-Троїцька монстир, церква, дзвiниця та келiї 1654 р. Монастир мало чим відрізняється від замку, такі ж складені з сірого подільського вапняку товстелезні мури, бійниці, келії-каземати. Він відрізняється лише хрестами на дзвіниці, яка теж більше схожа на фортечну вежу.
За переказом, цей чоловічий монастир був заснований в XІ столітті ченцем з Афону. Спочатку він знаходився в печері, яка розташована трохи нижче у лісі, й зараз до неї ведуть дерев’яні сходи. До цієї печери є і хід через колодязь із верхньої частини пізніше побудованого монастиря.
– “Ісус Скорботний“, 1651 р.
Костел св. Трійці
Cтарий водяний млин, який походить ще з 15 століття.

 


Подивитись Сатанів на мапі більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі
» Львів, вул. Бібліотечна, Арсенал Сенявських, Arsenat Seniawskich we Lwowie | Мандрівка Україною 06.02.2012 18:50 Відповіcти
[...] Сенявські (пол. Sieniawski) – польський магнатський рід герба Леліва [...]

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*