Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Меджибіж

03.02.2012 15

Меджибіж (колишнє Межибоже, пол. Międzybóż або Międzyboż) — селище міського типу в Летичівському районі Хмельницької області. Перша письмова згадка про місто — у Іпатіївському літопису від 1146-1148 рр., коли київський князь Ізяслав Мстиславич передав у власність Святославу Всеволодовичу п’ять міст, серед яких і «Межибоже». Назва походить від річок Південний Буг і Бужок, які з’єднуються у місті.

Перші відомості про мурований замок Меджибіжа у 1516 році. Меджибізький замок — пам’ятка фортифікаційної архітектури у стилі Ренесанс.

1600 р. Яворівський староста Хіронім Сенявський збудував мурований костел. Дзвіницю в 1812 р. фондував Адам Чарторийський. В костелі був образ Марчелло Бачареллі, який зображав патронів родини Сенявських та Чарторийських. За радянських часів зруйновано (у 1962 р. розібрано на каміння) костел 1600 р. і келії домініканського монастиря.

З часів середньовіччя в Меджибожі існувала дуже численна жидівська громада. Тут похований засновник хасидського руху Баал Шем Тов, чия могила є місцем паломництва хасидів з усього світу.

 


Переглянути Меджибіж на карті більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*