Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Самчики. Палацово-парковий ансамбль

17.11.2021 2024

На початку 18 ст. Ян Самюель Хоєцький заклав над річкою Случ маєток-резиденцію Самчики.

Самчики — село Старокостянтинівському районі Хмельницької області. Село було засноване в 1545 р. До 1620 р. входило у ординацію Острозьких, а потім належало князівським родам Заславських, Любомирських, Сангушко.

Самчики

На початку 18 ст. Ян Самюель Хоєцький заклав над річкою Случ маєток-резиденцію Самчики.
В 1754-1843 рр. полковник, гайсинський старостою Петро Чечель купує в Старокостянтинівському повіті Волині багато сіл в тому числі і маєток Самчики, що належав в той час Казиміру Хоєцькому, та створює в 1790-1805 рр. унікальний палацово-парковий ансамбль з розкішною резиденцією.

Чечель запрошує найкращих архітекторів, садівників та скульпторів. Автором ансамблю був польський архітектор Якуб Кубицький, а ліплення, скульптури левів та горельєфів богинь парадного порталу виконав італієць Жан Батісто Цагпяно.

Самчики
Парадний фасад палацу виходить до озера, а парковий до галявини з фонтаном та чудовим парком, що займає 16,6 га. Парк створено відомим пейзажним архітектором Діонісієм Міклером.

До маєтку входять також два прибрамні корпуси з парадною брамою, старий маєток Хоецьких та цікавий Китайський будинок.

В палаці збереглася ліпнина в Блакитному, Червоному та Римському парадних залах. Родзинкою палацу є Японський кабінет, розписаний за мотивами епохи Едо або Самураїв.

У 1870 рр. садибу придбало сімейство Угрімових. З 1904 р. власником Самчиків стає видавець М. Шестаков. Він переплановує сад за французьким стилем, з симетричними насадженнями та прямими доріжками.

Революція к жалению принесла з собою нищення садиби, саду й парку. В 1956 р. на території комплексу розмістили обласну науково-дослідну сільськогосподарську станцію. Хоча в 90-х роках садибі надали статусу музею, станція і зараз займає деякі приміщення та поля на її територоії.

Палацово-парковий ансамбль “Самчики”
Заповідник відкритий для екскурсійного відвідування: у вівторок-п’ятницю – з 9:00 до 17:00 год; у суботу, неділю – з 9:00 до 16:00 год; обідня перерва – з 12:00 до 13:00 год; понеділок – вихідний день.

У Самчиках також є кам’яна церква Параскеви П’ятниці, 1772 р.

Де зупинитись

При зменшенні карти, можна побачити більше пропозицій. Наведить курсор на прямокутник з ціною для того щоб побачити інформацію про помешкання, або натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*