Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Водоспад Шипіт

03.12.2011 280

На річці Пилипець у межах полонини Боржава, біля підніжжя гір Великий Верх (1599 м) та Гимба (1497м) численними мальовничими каскадами спадає вниз 14-метровий водоспад Шипіт.

За 10 км від залізничної станції Воловець та за 6 км від с. Пилипець, Міжгірського р-ну, Закарпатської області на річці Пилипець (притока Репинки, басейн Тиси) у межах полонини Боржава, біля підніжжя гір Великий Верх (1599 м) та Гимба (1497м) численними мальовничими каскадами спадає вниз 14-метровий водоспад Шипіт.

Утворився водоспад внаслідок розмивання гірської породи потоком Пилипця, який знайшов вихід своїм водам в глибокій ущелині. Підземне джерело в народі називають “Морським оком”.

Назва “Шипіт” походить від слова “шепіт”, тому що навіть здалеку чути відголос спадаючої води, який нагадує шепотіння.
Ущелина, де знаходиться водограй дуже мальовнича, оточена буковими лісами та віковічними смереками.
Споглядати водоспад у всій красі варто навесні, а особливо в період танення снігів, або ж восени після тривалих дощів, коли річка стає повноводною.

Місцевість біля водоспаду стала популярною для щорічних зібрань хіпі та інших неформальних угрупувань (з 1993 р.) та для проведення свят і фестивалів (Івана Купала, конкурс краси “Міс Шипіт”, дитячі заходи).
З кожним роком сюди все більше й більше організовується автобусних екскурсій. На превеликий жаль, не всі відвідувачі цього чудового місця дотримуються чистоти і залишають після себе величезні купи сміття.

За 300 м від водоспаду розташований гірськолижний бугельний витяг “Боржавські полонини” – найдовший швидкісний витяг з двомісними бугелями в Українських Карпатах – довжина спуску 1500 м, перепад висот – 402 м .

Де зупинитись

При зменшенні карти, можна побачити більше пропозицій. Наведить курсор на прямокутник з ціною для
того щоб побачити інформацію про помешкання, або натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування. А ще з промокодом: PROMO1 до 10.08 знижка 10%.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*