Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Ужгород. Площа Жупанатська, Кальварія

29.11.2011 74

На площі Жупанатська варто відвідати скверик, де серед альпійської флори сидять відомі закарпатські художники Ерделі і Бокшай.

Площа Жупанатська

На площі Жупанатська варто відвідати скверик, де серед альпійської флори сидять відомі закарпатські художники Ерделі і Бокшай (1993). Поряд знаходиться двоповерховий будинок в стилі ампір – колишній будинок Ужанської жупи (1809 р.), де сьогодні розміщується Закарпатський обласний художній музей ім. Й. Бокшая (Жупанатська пл. №3).

В музеї зібрано близько 2000 творів живопису, графіки та скульптури українського, угорського та російського мистецтва.
Біля музею стоїть будівля реформатського храму 1793-1796 рр. у псевдоготичному стилі (Жупанатська пл. №5). Сучасного вигляду храм набув в 1905-1906 рр. за проектом будапештської фірми “Фегер та Ріхтер”.

Ужгород. Площа Жупанатська Ужгород. Площа Жупанатська

В 1818 р. священник Йожеф Нодь побудував поряд кам’яний будинок для священника, в 1852 р. в церкві встановлено орган, а в 1891 р. весь комплекс було оточено металевою огорожею, яку можна побачити і сьогодні. Реальна школа для хлопців споруджена в 1904 р. у стилі англійського романтизму. Нині тут діє загальноосвітня школа №4 (вул. Жупанатська, №10).

Ужгород. Площа Жупанатська

Кальварія (вулиця Далека)

Кальварія – найстаріше міське кладовище Ужгорода(колишня назва Церква та “Даібоц”)розташоване на горі, з якої відкривається чудова панорама на місто. Деякі краєзнавеці вважають, що в минулому тут було язичницьке капище.

Ужгород. Кальварія

В 1759 р. міщанин Давид Петц подарував свій земельний наділ громаді, а до цього тут росли виноградники і гору називали Виноградною.

Кладовище було засноване в середині або наприкінці 18 ст. У 1826р. за ініціативи місцевого плебана Йожефа Лінці започатковано будівництво першої з чотирнадцяти розташованих на кладовищі каплиць. Згодом було впорядковано головну алею, що з’єднала каплиці в єдину лінію. Кальварія є місцем спочинку таких видатних постатей як А. Ерделі, Й. Бокшая, П. Сови.

 

Де зупинитись

При зменшенні карти, можна побачити більше пропозицій. Наведить курсор на прямокутник з ціною для
того щоб побачити інформацію про помешкання, або натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*