Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Верецький перевал

08.12.2011 99

Верецький перевал (Ворітський, перевал Руські Ворота) знаходиться на вододілі річок Стрия та Латориці. Перевал має висоту 840 м над рівнем моря.

Верецький перевал має давню історію. З історичних джерел відомо, що у 888 р. візантійський імператор Лев VI Мудрий запросив угорців взяти участь у боротьбі проти болгар, дозволивши їм переселитися з Уралу та Поволжя до Дакії. Вже у 894-896 рр. основна маса мадярських племен на чолі з Арпадом під тиском печенігів зі сходу перейшла Карпати й завдала поразки болгарам та осіла на Середньодунайській низовині. Рух угорців через Верецький перевал підтверджують археологічні дослідження угорських поховань у селі Крилос неподалік Галича та місті Берегово на Закарпатті.

Верецький перевал Верецький перевал

Навесні 1241 р. монголо-татарське військо на чолі з ханом Батиєм прорвалося через Руські Ворота, подолали укріплені засіки та рушили до Нижніх Воріт. В околицях селища воєвода Діонісій на чолі невеличкого русинського війська зробив невдалу спробу зупинити рух завойовників на Закарпаття.

У новітні часи Верецький перевал вписаний трагічною сторінкою в українській історії. У березні 1939 р. неподалік перевалу угорські фашисти розстріляли кількасот вояків Карпатської Січі, які захищали незалежність Карпатської України. Серед загиблих було чимало галицьких добровольців.

Верецький перевал Верецький перевал

Сьогодні через Верецький перевал проходить шосе із Стрия до Мукачево. На початку 21 ст. в ході спорудження автомагістралі європейського рівня Київ – Чоп шосе проклали саме через Верецький перевал. Через нього сьогодні здійснюється найбільш жвавий рух автотранспорту.

Верецький перевал є місцем паломництва угорських туристів, оскільки саме через нього племена угорців прийшли в Європу.

Верецький перевал Верецький перевал

 

Де зупинитись в Закарпатті

При зменшенні карти, можна побачити більше пропозицій. Наведить курсор на прямокутник з ціною для
того щоб побачити інформацію про помешкання, або натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*