Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Боронява

05.12.2011 50

Головною пам’яткою села є Василіянській монастир Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Село Боронява (Боронєво, Боронявове, угор. Husztbaranya) Хустського району, Закарпатської області розташоване на невеликій річечці Боронява (притока Тиси), за 7 км від міста Хуст. В історичних документах село вперше згадується в 1389 р.

Головною пам’яткою села є Василіянській монастир Благовіщення Пресвятої Богородиці. Монастир заклав місцевий священник о. Іван Коцак, який постригся в ченці та прийняв ім’я Йосип. В 1716 р. він за 40 золотих купив у хустської громади шматок землі і побудував невелику дерев’яну церкву та житло для ченців. В 1774 р. збудували нову церкву.

У 1785 р. монастирю подарували Чудотворну Ікону Божої Матері, що значно збільшило кількість прихожан, але в 1788 р. за розпорядженням австрійського імператора монастир був закритий, а майно передано Мукачівському монастирю.
В 1806 р. обитель було знову відновлено, але через майже півстолітній період будівлі монастиря почали руйнуватися.
В 1847 р. ченці розпочали будівництво кам’яної церкви Покрову Пресвятої Богородиці, яке завершилося лише через 40 років завдяки пожертвам австро-угорського імператора Франца Йосипа І – 250 золотих, міністерства шкільництва – 200 золотих, адміністрації с. Бач-Керестур – 68 золотих. Римський папа Лев ХІІІ декретом 1893 р. приділив монастиреві відпуст на свята Благовіщення, Св. пророка Іллі та Воздвиження Чесного Хреста, які відзначаються і сьогодні.

Боронява Боронява

В 1947 р. радянська влада закриває монастир, вивізши з нього всі цінності, а ченців відправляє на каторгу в Сибір. З 1948 р. монастирський храм перетворюють на продовольчий склад. В 1949 р. у монастирських приміщеннях діє дитячий садок, а в 1953 р. половину будівель розібрали і все майно передали колгоспу.

У 1990 р. церкву знову повернули греко-католикам. На поч. 1991 р. два старенькі ієромонахи о. Богдан Тодавчич та о. Теодозій Сочка відновили василіянську спільноту. До обителі повернуто також чудотворну ікону Матері Божої Боронявської.

Боронява

 

Де зупинитись в Закарпатті

При зменшенні карти, можна побачити більше пропозицій. Наведить курсор на прямокутник з ціною для
того щоб побачити інформацію про помешкання, або натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*