Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Нижнє Селище

16.02.2021 243

Зараз Нижнє Селище славиться тим, що тут виготовляють справжній швейцарський сир.

Нижнє Селище (угор. Alsoszeliscse) – село в Хустському р-ні, Закарпатської області розташоване на берегах р. Хустець на відстані 15 км від районного центру м. Хуст.
Перша письмова згадка про село відноситься до 1455 р.

Зараз Нижнє Селище славиться тим, що тут виготовляють справжній швейцарський сир. А діє це незвичне для України виробництво завдяки вчителю математики Петру Пригарі, який з групою односельців вирішив побудувати в селі сироварню. Досвід та кредит надала Європа.

Сир тут виробляють з екологічно чистого закарпатського молока, яке, до речі, беруть у місцевого населення, за швейцарською технологією без домішок та консервантів.
Виготовляють три види сиру: “Селиський”, “Хуст” та “Нарцис Карпат”. Найпопулярніший – “Селиський”.

З 10 л молока виходить лише 1кг твердого сиру.
Спочатку молоко у спеціальному котлі пастеризують, охолоджують до 38 градусів та додають сичужний фермент для сквашування.
Потім масу підігрівають а за годину зціджують у спеціальні форми, які ставлять під прес.

Після соляної ванни голівки викладають на дубові дощечки й переносять у підвал, де сир дозріває від трьох місяців до року.
За тиждень сироварня виготовляє близько 500 кг сиру.

В сироварні проводять цікаву екскурсію спочатку на виробництві, а потім в підвалі, де гостей також чекає смачна дегустація та келих закарпатського вина.
По закінченню екскурсії кожен матиме змогу придбати сир, який найбільше припав до смаку. В асортименті є також продукція місцевого ковбасного цеху.

Сироварня пропонує відвідати екскурсію та дегустацію продукції власного виробництва. На екскурсії ви зможете ознайомитись із основами роботи сироварні та відвідати справжню дегустацію сирів власного виробництва.
Екскурсію замовлять по телефону +38 067 386 51 09
Час роботи: Понеділок – П’ятниця 9:00 – 17:00, Субота 9:00 – 16:00
Вартість дегустації: дорослі – 50 грн.; діти до 12 років – 30 грн.

Неподалік села знаходиться унікальна та єдина в Європі природна територія нарцису вузьколистого або т. зв. “Долина нарцисів”.

Хуст. Долина нарцисів

На останок, хочу сказати кілька слів про дерев’яну церкву Св. Матері Параскеви 17 ст. Цей зразок марамороської готики, був справжньою окрасою села, але в 1936 р. церкву перевезено до чеського міста Blansko, де вона знаходиться в ідеальному стані й понині.

Нижнє Селище

Світлини костелу з сайту: Drevene kostely a kaple Ceske republiky

Де зупинитись в Закарпатті

Для того щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під ваш пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для оримання інформації про помешкання, та натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*