Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Сокирниця

05.12.2011 62

Був час, коли на місці села ріс густий ліс, а в цьому лісі переховувались опришки, які грабували проїжджих на шляху з Солотвино до Хуста.

Село Сокирниця Хустського району, Закарпатської області розташоване в долині р. Тиса. Село вперше згадується в документах в 1389 р.

Походження назви села розтлумачує давня легенда. Був час, коли на місці села ріс густий ліс, а в цьому лісі переховувались опришки, які грабували проїжджих на шляху з Солотвино до Хуста. Якось їхній ватажок Сокира захотів напитися води, під’їхав до власноруч викопаного колодязя, а кінь з невідомої причини злякався, став на диби та й скинув вершника в колодязь, де той і втопився. Пригнічені такою втратою опришки тільки й змогли сказати: “Не колодязь собі викопав Сокирка, а могилу”. Колодязь з тілом засипали, а місце стали називати Сокирівським колодязем.

Сокирниця

В селі Сокирниця збереглася церква Святого Миколи Чудотворця. Це один з найстаріших готичних архітектурних пам’яток, що входить до четвірки відомих дерев’яних церков району (Сокирниця, Данилово, Крайниково, Олександрівка).

Сокирниця Сокирниця Сокирниця

Реставратори вважають, що сокирницьку церкву було збудовано в селі Шашвар (нині Тросник Виноградівського р-ну) на початку 17ст. Спочатку храм був хатнього типу та вкритий соломою. У 1770 р. церкву перенесли в Сокирницю та перебудували до сучасного вигляду.

Іконостас встановили у 1748 р., про що свідчить напис на іконі св. Онуфрія.
За радянської влади більшість ікон пропала. Вдалося зберегти лише образ Богородиці, ікону св. Миколи, старі розписи на цоколях, обрамлення намісних ікон 18ст., царські врата, свічники та кивот.

Сокирниця Сокирниця

Біля церкви стоїть висока каркасна дзвіниця бойківського стилю зведена в 1770 р.

Сокирниця

 

Де зупинитись в Закарпатті

При зменшенні карти, можна побачити більше пропозицій. Наведить курсор на прямокутник з ціною для
того щоб побачити інформацію про помешкання, або натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*