Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Хуст, легенди Хуста

05.12.2011 908

Легенди про походження назви міста Хуст

1. Якось нечистий вирішив залишити пекло та повернутися на землю. Пробив головою землю серед рівнини ж живописними краєвидами, але трапилася з ним біда – не зміг витягнути на поверхню кінчик хвоста. Що він тільки не робив, але витягти хвіст так і не вдалося. Від його зусиль вся рівнинна місцевість горбами та горами вкрилась. Нечистий з розпачу завив від болю так, що було чути в усіх куточках світу: “Ой, мій хвуст-хвуст-хвуст!..”. Долиною покотилося відлуння, його відчайдушного крику: “Хуст-хуст-хуст…”. Нині на тому місці, де з пекла вибрався нечистий, височить гора, а поселення, що зародилося навколо неї назвали Хустом.

Хуст Хуст

2. Розповідають, що місто отримало назву на честь воєводи Хуста, що колись володів цими землями. Воєвода мав дружину та двох діточок – сина і доньку. У обох дітей були однакові родимки на плечах. Якось, за відсутності господаря, на замок напало татарське військо – дружину та сина забрали в полон, лише доньці вдалося сховатися. Засліплений горем воєвода Хуст заприсягнувся, що буде вбивати кожного татарина, якого зустріне на своєму шляху.

Пройшов час, полонений юнак добре зарекомендував себе і хан зробив його своїм охоронцем. Якось старенький раб-земляк умовив хлопчину втекти на батьківщину. Подолавши тисячі кілометрів, вони майже дісталися замку, але немічний старий не витримав тяжкої дороги і помер. Юнак продовжив свій шлях сам, раптом з лісу вибігла перелякана дівчина, яка відчайдушно втікала від розлюченого хижака. Хлопчина без вагань кинувся рятувати незнайомку і звалив звіра. В жорстокій боротьбі на оголеному плечі юнака дівчина побачила знайому родимку і зрозуміла, що це її рідний брат.
Воїни Хуста побачили, що молода княгиня обіймається з чоловіком в татарському одязі і знаючи, що воєвода заприсягнувся вбивати кожного татарина, якого зустріне на своєму шляху, схопили юнака і відрубали йому голову. На благання дівчини ніхто не звернув уваги.
Коли воєвода під’їхав на місце страти і зрозумів, що трапилося, то з розпачу наклав на себе руки. Кров батька та сина змішалася і просочилася глибоко в скелю. Тепер в народі її називають Червоною скелею.

3. За однією з версій назва Хуст походить від слова “хустка”. Розповідають, що свого часу вартові передавали один одному сигнали небезпеки, розмахуючи червоною хусткою.

4. Місцеві розповідають, що колись місто було оточене густим лісом і назва “хуст” (або “густ”) походить саме від слова “густий”.

5. Назва міста походить з угорської мови і в перекладі означає “земля воєводи Густі”.

6. Назва міста походить від назви невеликої річечки Хустець, що протікає через місто.

 

Де зупинитись в Хуст

При зменшенні карти, можна побачити більше пропозицій. Наведить курсор на прямокутник з ціною для
того щоб побачити інформацію про помешкання, або натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*