Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Стамбул. Оплата проїзду Стамбулом: Istanbulkart

13.04.2021 842

Найпростіший і найдешевший спосіб оплачувати проїзд у міському транспорті через Istanbulkart.

У цій статті ми розберемо як її придбати та користуватися.

Важливо! З 2021 року в рамках боротьби з коронавірусом, проїзд у будь-якому міському транспорті Стамбула можливий тільки по Істамбул карт (Istanbulkart), яка обов’язково має бути прив’язана до HES коду. Як прив’язати Istanbulkart до HES коду можна прочитати тут. Зауважте, що інші способи купівлі квитків неможливі!

Важливо! Якщо раніше можна було користуватися однією Істамбул карт (Istanbulkart) для всієї родини, то тепер, оскільки HES-код персональний для кожної людини, користуватися однією картою на всю сім’ю не можна! Кожному потрібна своя Істамбул карта (Istanbulkart) яка буде прив’язана до вашого HES коду.

У безковідний час однією картою може користуватися кілька людей. Але знижки на проїзд при пересадці у такому разі діяло лише на першу людину, а для решти пасажирів знімало повну вартість. Тому ми рекомендуємо надалі незалежно від обмежень все ж таки купувати Істамбул карту (Istanbulkart) на кожного члена сім’ї, це буде вигідніше.

Істамбул карт (Istanbulkart), це пластикова картка з якою при вході в транспорт списуються гроші.
Навіть якщо не брати до уваги нові правила з оплати проїзду лише Істамбул карт, цей спосіб у будь-якому випадку найзручніший і економічно вигідний.

Де купити і скільки коштує Istanbulkart

Придбати Істамбул карт (Istanbulkart) можна в автоматах, які розташовані на багатьох зупинках міського транспорту, аеропорту. Також у цих автоматах можна поповнити Істамбул карт (Istanbulkart).

Відразу хочемо підкреслити, що автомат приймає тільки купюри тільки готівку, тому бажано мати купюри номіналом 5, 10, 20 лір, але якщо ви знаєте, що їздитимете багато, то відразу можна покласти на рахунок і 50 або 100 лір. Засовуємо купюру в автомат, натискаємо кнопочку, де написано Істамбул карт (Istanbulkart) і автомат вам одразу видає карту, тут же можна її поповнити на необхідну суму. Враховуйте те, що автомат здачу не дає.
Вартість Istanbulkart 13 лір. Одноразовий проїзд на метро, ​​трамваї, автобусі та на частині поромних ліній з Істамбул карт (Istanbulkart) коштує 3,50 лір. Окремі тарифи діють на метробусі, там оплата в залежності від кількості зупинок.

Де поповнити Istanbulkart

Як ми раніше казали, поповнити Істамбул карт (Istanbulkart) можна в автоматах, які розташовані на великих станціях громадського транспорту. Автомати приймають лише купюри, у нас приймали спокійно 5, 10 та 20 лір. Часто зустрічаються такі автомати на зупинках трамвайних, а от з автобусними зупинками не все так просто. Але ми випробували інший спосіб поповнення Істамбул карт (Istanbulkart) і це буде другий спосіб поповнення.

Другий спосіб поповнення Істамбул карт (Istanbulkart) зазвичай поза туристичними районами, це магазини, газетні кіоски та й можуть бути будь-які заклади на яких написано Istanbulкart. Так як у Стамбулі принципі кожен може стати представником Belbim та надавати послугу полонію Істамбул карт (Istanbulkart).

Способ поповнення карти через автомат: кладемо картку з правого боку на пластмасове віконце будь-якою стороною (на фото №1), при цьому відразу висвітиться баланс карти (на фото №3). Вставляємо необхідну купюру в купюроприймач (на фото №2) і натискаємо кнопочку поповнити (вона інтуїтивно зрозуміла навіть турецькою мовою) (на фото №4). Якщо потрібно натиснути скасування, то кнопка (на фото №5). І за кілька секунд висвітиться новий баланс карти (на фото №3).


Спосіб поповнення карти в магазині: ми цим способом скористалися випадково, коли їздили в Акваріум Стамбула і на дорозі назад на автобусній зупинці не виявилося автоматів, місцеві нам підказали, що можна в магазинчику не далеко від зупинки поповнити картку. Продавець мав пристрій для поповнення картки, вартість така сама, як і в автоматах, продавцю нічого платити додатково не потрібно. Але знову таки враховуйте те, що вони так само беруть тільки готівку, хоча перевага цього способу, що вам можуть дати здачу і покласти тільки ту суму, яку ви вкажете. По завершенню видають чек, в якому вказано баланс карти. Тому якщо немає поруч автомата не впадайте у відчай, пошукайте найближчий магазинчик і там швидше за все зможуть поповнити Істамбул карт (Istanbulkart).

Як користуватися Istanbulкart

Трамвай, перед тим як потрапити на зупинку потрібно пройти турнікет, принцип роботи простий, необхідно прикласти карту до віконця турнікету, висвітитися зелена стрілочка, що можна пройти вперед, так само висвітиться інформація, скільки грошей було знято і залишок на карті. У метро та фунікулері принцип аналогічний.

А ось в автобусі принцип трохи відрізняється, при вході в автобус поруч із водієм стоїть жовтенький пристрій, до якого необхідно прикладати карту, так само висвічується інформація про те, скільки знято грошей і скільки залишилося. Зверніть знімання, що в автобус необхідно входити через перші двері поряд з водієм, а виходити в інші. Біля кожних дверей є кнопка, яку необхідно натиснути перед зупинкою.

Де зупинитися

Щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для отримання інформації про готель та клацніть, щоб перейти до бронювання.


Booking.com
Booking.com


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*