Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

#3 Яноші – Гетен – Косонь – Берегово

18.09.2017 189

З Мукачеве їдемо по трасі М24 до Яноші і далі Гетен – Косонь – Берегово – Великі Береги.

Продовження маршруту Середнє – Мукачеве – Чинадійово – Драчино – Свалява. З Мукачеве їдемо по трасі М24 до Яноші і далі Гетен – Косонь – Берегово – Великі Береги. Далі у маршрути можна побачити і інши цікавинки по цьому маршруту.

Яноші
(48°15′9″N 22°37′53″E)

Яноші (угор. Makkosjаnosi) 6 км від райцентру – Берегово. Найвідоміша будівля в селі – Будинок вина “Береґвідек”, де є також музей виноробства. Гостинний господар Андрій Варґа запропонує Вам дегустацію з 6 сортів молодого вина. Раджу не відмовлятися ;).
Яноші. Будинок вина Береґвідек

Гетен
(48°16′34″N 22°23′0″E)

Радимо спочатку заїхати в село Гетен яке розташоване на кордоні з Угорщиною за 27 км від райцентру – м. Берегово. Де знаходиться кам’яний реформаторський костел, 1793 р. та витончена дерев’яна дзвіниця 18ст. з розширеним нижнім ярусом та гострим тонким шпилем.
Гетен

 

Косонь
(48°30′45″N 22°47′58″E)

Косонь (угор. Mezоkaszony) розташоване неподалік україно – угорського кордону Косонь-Боробаш. В селі діє реформаторський костел 14 ст. Косонь відома санаторіем “Косонь” з термальним басейном. Вода косоньських джерел унікальна за складом і за хімічними властивостями та схожа на воду всесвітньо відомого бальнеологічного курорту Гойдусобосло в Угорщині. А за 1,5 км від села Косонь розташовий оздоровчо-рекреаційний комплекс «Косино». Це невеликий туристично – оздоровчий комплек серед дубового гаю.
Вхід в комплекс по браслету (система аквапарку). Тарифікація по часу. Години роботи комплексу: 9:00 – 20:00.
Як доїхати: з Берегово по трасі Берегове-Чоп – 15 км. Не доїжджаючи до села Косонь 1,5 км орієнтуватись на покажчик та повернути ліворуч. GPS координаты: 48°15`33.94`N, 22°29`31.57`E
Косонь

Берегово
(48°12′9″N 22°38′15″E)

По дорозі в Берегово ще можна оглянути костел 1418 р. побудований за правління короля Сигізмунда (1387-1437) в стилі пізньої готики в селі Велика Бійгань та село Дийда в якому На околиці, в урочищі Кірва, на піщаному острівці-пагорбі оточеному болотом дослідниками було виявлено давньоруське городище-замок (11-13 ст.), яке називають Озерним або просто Дийдівським, греко-католицьку церкву, 16 ст.

Велика Бійгань
Дийда

Місто Берегово називають “Українською Угорщиною”. Тут навіть таблички з назвами вулиць двомовні і є свій місцевий час. В 1100 р. в місті було побудовано готичний костел, що є однією з найстаріших будівель Закарпаття (пл. Ф. Ракоці II).

Берегово. Готичний костел
Берегово. Готичний костел

В 17 ст. землі перейшли у володіння трансільванського князя Габора Бетлена, який побудував у місті свій палац на місці зруйнованого реформаторами католицького монастиря (вул. Г. Бетлена, №1). З 1945 р. “графський двір” займає Берегівський професійний ліцей сфери послуг, а з 2002 р. відкрився музей Берегівщини, що складається з 4 залів.
Берегово. Графський двір
В 1725 р. в східній частині міста поселилися українці та створили свою релігійну общину. В 1825 р. для цієї общини було зведено кам’яну церкву. Сучасна назва храму – Церква Блаженної Діви Марії – матері Христа (вул. Т. Шевченко).
У 1954 р. на базі колишньої літньої резиденції графа Шенборна створено Берегівський вин завод (вул. Шевченко, №120). Вхід на територію заводу закритий, а сама будівля знаходиться в жалюгідному стані. В центрі міста на площі Л. Кошута розташована реформаторська церква, перша згадка про яку сягає 1247 р. Храм неодноразово перебудовувався та відновлювався. Навпроти церкви знаходиться колишній палац комітатського суду (пл. Кошута, №6), побудований в 1908-1909 рр. в стилі необароко з елементами архітектури ренесансу (арх. Ф.Яблонський, І. Копасів, Я.Копасів).
Берегово. Палац комітатського суду
Поряд з палацом правосуддя в 1909-1910 рр. було побудовано готель “Роял”, перейменований в радянські часи на готель “Дружба”. Сьогодні в його приміщеннях знаходиться гуртожиток ім. Ференца Кельчеї (пл. Кошута, №2). Праворуч розташована площа Героїв.
Берегово. готель “Роял”
Ліворуч – колишня Велика синагога, в приміщеннях якої з 1976р. діє Палац культури та відпочинку.
На вул. Сечені під №32 та №34 знаходяться т. зв. будинки-близнюки поч. 20 ст. За Палацом культури знаходиться двоповерхова будівля, 1912р. колишньої єврейської ритуальної лазні (вул. Сечені).
Берегово
На вул. Мукачівській, №3 знаходиться одна з історичних пам’яток міста – колишнє управління комітату Берег. Нині приміщення колишнього управляння займає Берегівський Медичний коледж.
Поряд, на перехресті площі Героїв та вул. Мукачівської, в будівлі колишнього готелю “Орослан” (угор. – “Лев”) побудованому в кінці 17 ст. у стилі бароко, з 1993 р. діє Угорський національний театр імені Дюли Ійєша.
Берегово. готель Орослан
З 1967 р. в місті діє спортивна база “Закарпаття” (пл. Корятовича, №1). Кожен бажаючий може тут прийняти лікувальну ванну в теплій хлоридно-натрієвій мінеральній воді (+35 – +40 °C) в будь-яку пору року.
Далі прямуємо через старовинний міст в венеціанському стилі 1853 р. до площі Ференца II Ракоці. Поруч, на березі каналу Верке, розташоване колишнє казино комітату Берег побудоване в 1841 р. за ініціативи другого піджупана Томаша Етвеша (пл. Ференца II Ракоці, №1).
Берегово

 

Де зупинитись в Закарпатті

При зменшенні карти, можна побачити більше пропозицій. Наведить курсор на прямокутник з ціною для
того щоб побачити інформацію про помешкання, або натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com

 

Маршрут Яноші – Гетен – Косонь – Берегово


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*