Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Легенди Чернігова

30.01.2012 52

Будинок Мазепи
“З ім’ям Мазепи в Чернігові зв’язується наступна легенда. По народному переказу гетьман Мазепа в будинку військової канцелярії (будинок цей існує і в даний час і відомий під ім’ям будинку Мазепи) таємно від всіх зарив у підвалі, багато бочок із золотом і різних коштовностей, про що повідомив свою кохану Марію (Матрёну) дочці Кочубея.

Чернігів Чернігів

За свою любов до Мазепи Марія була проклята своєю матір’ю, і душа її, по народному віруванню, до цих пір блукає по землі і охороняє клади Мазепи від розграбування.

Щорічно в ніч під Успіня Богородиці Марія обходить навколо Мазепиного дому і благає всіх стрічних перехрестити її, оскільки по народному віруванню тільки хрест може зняти прокляття матері. Але прокляття має таку силу, що всі з жахом тікають від примари Марії, а клади Мазепи до цих пір залишаються не розшуканими. Після співу півнів Марія біжить до палацу і в темних зведеннях його ховається”.

 

карта
Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*