Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Київ. Парк Партизанської слави

28.05.2022 21

Парк Партизанської слави у Дарницькому районі м. Києва

Знаходиться між вулицями Тростянецькою та Славгородською. Парк був створений у 1970 році. Загальна площа парку – 94,9 га. Він має статус регіонального ландшафтного парку місцевого значення, входить до природно-заповідного фонду України. На його території знаходиться ландшафтний заказник місцевого значення «Червонохутірські озера».

Парк Партизанської слави

Територія

Територія парку «Партизанської слави» розміщена на лівому березі Дніпра в межах високої заплави. Рельєф території плоскорівнинний, з абсолютними висотами від 101 до 117 м. Амплітуда висот становить
6 м. При цьому поверхня парку загалом має увігнутий вигляд: периферійні частини лежать вище, а центральна в районі озер – найнижча. Загальний похил поверхні – зі сходу на захід, що загалом відповідає напряму схилу у бік Дніпра.

Рослинний світ

Переважаючим типом рослинності в межах парку є лісова, яка представлена ділянками звичайнососнового та дубово-соснового лісу.
Усього в парку зростає 39 видів деревних рослин. Серед них у кількісному відношенні переважає сосна звичайна, до якої домішується дуб звичайний.

 

Парк Партизанської слави

Тваринний світ

Фауна Парку відрізняється значною різноманітністю та наявністю достатньо великої кількості видів, рідкісних для України та Європи. Тільки хребетних тварин у регіоні відмічено близько 200 видів. Населення птахів, що становить переважну більшість у складі фауни хребетних регіону – понад 70 видів.
У межах Парку мешкає та передбачається мешкання 33 видів Червоної книги України. 7 видів відносяться до Європейського Червоного списку.

Ступінь впливу людини

Найбільшою і нагальною проблемою у парку є транспортна. Це пов’язано з несанкціонованим та неконтрольованим в’їздом та перебуванням на території парку приватного транспорту різноманітного призначення з переважанням транспорту, обладнаного для «торгівлі з коліс» продуктами харчування, сувенірами та гарячими напоями. Ще донедавна великою проблемою парку була неконтрольована рекреація. Відвідувачі сприймали парк як територію для самодіяльного відпочинку, який часто не є етичним з екологічної точки зору. Розведення багаття, порушення цілісності рослинного і ґрунтового покриву колесами автомобілів, засмічення території відходами від пікніків – все це і багато інших факторів мали місце і негативно впливали на природну систему парку.
Автор допису мандрівниця, моя улюблена донечка Софія

 

Ви можете замовити екскурсію по Києву від місцевих гідів.

Де зупинитись

Для того щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під ваш пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для отримання інформації про помешкання, та натисніть щоб перейти на бронювання.


Booking.com

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*