Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Монастир Святого Лазаря

22.12.2011 51

На вулиці Коперника, №27 розташований монастир – шпиталь Святого Лазаря.

Львів. Монастир - шпиталь Святого Лазаря

У 1621 р. в Галицькому передмісті, неподалік від спорудженого раніше костелу Св. Марії Магдалини, на кошти бездітного подружжя львівського архітектора Амбросія Прихильного та його дружини Сюзанни Бржеської було побудовано шпиталь для хворих, убогих та польських воїнів, які повернулися з турецького походу. Опікувалися шпиталем члени домініканського братства Святого Розарія.
Протягом 1620-х-1640-х рр. поряд було побудовано костел Св. Лазаря за проектом та під керівництвом архітектора А. Прихильного, а також архітекторів Я. Боні і М. Годного.

Невелика за розмірами, прямокутна в плані будівля костелу, однонавна, з унікальними триярусними квадратними вежами приставленими до північної та південної сторін апсиди. Стіни храму позбавлені декору, проте підкреслюються карнизом та витонченими консолями. Будівля доби пізнього ренесансу поєднала в собі форми бароко, Відродження та готики. До бічних фасадів костелу симетрично примикають двоповерхові корпуси шпиталю.

Львів. Монастир - шпиталь Святого Лазаря Львів. Монастир - шпиталь Святого Лазаря

Костел та шпиталь , як і інші споруди розташовані за межами стін старого Львова, мали оборонний характер, тому були оточені муром.
У 1648 р. монастир захопили війська Богдана Хмельницького.

У 1781-1782 рр. архітектором Ф.Гриль було продовжено будівництво шпиталю. В 1845 р. поряд було побудовано також будівлю будинку пристарілих, який функціонував за призначенням до Другої світової війни. На шпитальному мурі збереглися рельєфи з біблійними сценами про багатого і Лазаря, а також досить рідкісний сюжет, що зображує Бога-Отця з Сином Ісусом на колінах.

Львів. Монастир - шпиталь Святого Лазаря Львів. Монастир - шпиталь Святого Лазаря

На схилі монастирського пагорба, у напівкруглій викладеній цеглою ніші до середини 50-х рр. 20 ст. функціонував колодязь. Нині ванна колодязя слугує квітником. Також збереглися два кам’яні леви з гербами Шольц-Вольфовичів та Кампіанів (ск. Б. Дікембош), які свого часу прикрашали стару львівську ратушу.

Після 1945 р. храм не діяв. З 1989 р. ансамбль споруд реставрується і костел використовується львівськм дитячим хором “Дударик” як концертний зал. У 2000-х рр. створено екуменічне братство, котре опікується храмом.
Відомо, що у монастирі деякий час жив український поет і фольклорист Маркіян Шашкевич (1811-1843).

Львів. Монастир - шпиталь Святого Лазаря Львів. Монастир - шпиталь Святого Лазаря

 


Переглянути Монастир Святого Лазаря на мапі більшого розміру

Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*