Одеса, вул. Ланжеронівська, Театральна площа
Національний академічний театр опери та балету. Літературний музей. Археологічний музей
Невелика вулиця Одеси, на якій свого часу концентрувалася величезна кількість кафе та готелів. Це вулиця, яку згадував Олександр Пушкін в своєму творі “Євгеній Онєгін”.
Перша згадка про Ланжеронівську вулицю з’являється в 1817 р. Названа вона була на честь О.Ф. Ланжерона – одеського градоначальника 1815-1822 рр.
вул. Ланжеронівська
В 1920 р. вулицю перейменували за прізвищем І.Ф.Смирнова-Ласточкіна, а в 1991 р. знову повернули назву Ланжеронівська.
Почнемо нашу мандрівку з Ланжеронівського спуску, №2, де в колишніх баржанах – будинках для ночівлі бездомних вантажників порту – розмістився музей Одесского порту ім. Ф.П. де Волана, бібліотека Одеського морського торгового порту, квартири та ряд інших організацій.
В 1891 р. тут зупинявся О.М. Горький. На будинку встановлено меморіальну дошку,що засвідчує даний факт.
Далі крокуємо безпосередньо вулицею Ланжеронівською.
В будинку №1, побудованому арх. Ф. Боффо в 1841 р. колись розміщувалась контора російської спілки Пароплавства та Торгівлі.
Сьогодні будинок належить Чорноморському морському пароплавству.
Поряд знаходиться будинок №3, побудований в 1820-ті рр. арх. Д. Торічеллі, що належав графу О.М. Лідерсу.
Навпроти знаходиться Літературний музей, заснований в 1977 р. (вул. Ланжеронівська, №2). Будівля музею – це колишній палац князя Д.І. Гагаріна, побудований в 1850-х рр. за проектом архітектора Л.Ц. Оттона, в якому з часом розміщався комерційний клуб, банк, літературно-артистократична спілка та канцелярія одеського градоначальника М.І.Бухаріна.
Музейне подвір’я також не менш цікаве, тому що тут знаходиться справжній сад скульптур та пам’ятників.
“Рабінович”, “Антилопа Гну”, “Пам’ятник грядучому генію”, “Сашка-музикант”, “Джинсовий Дюк”, “Зелений фургон”, “Одеса-мама”, “Одесит Міша”, “Шаланды, полные кефали …”, “Пам’ятник невідомому читачеві”, пам’ятник Ільфу та Петрову
Далі крокуємо до Археологічного музею, який було засновано в 1825 р. чиновником та колекціонером І.П. Бламбергом (вул. Ланжеронівська, №4). Будівлю музею побудовано в 1883 р. арх. Ф.Гонсіоровським в стилі класицизму.
В музеї зберігаються давньоєгипетські, давньогрецькі, давньоримські експонати, а також знахідки, що сягають часів появи первісної людини.
Подвір’я музею прикрашає копія античної статуї “Лаокоон з синами”.

Навпроти Археологічного музею розташований Музей морського флоту – колишня резиденція Англійського клубу (вул. Ланжеронівська, №6). Будівлю побудовано в 1842 р. за проектом Д. Торічеллі в формах класицизму. Експозиція музею розповідає про розвиток кораблебудування починаючи з найпримітивніших форм.
На розі Ланжеронівської та Пушкінської також знаходиться будинок Г. Маразлі, 1835 р. побудований за проектом арх. Ф.К. Боффо. Згодом будівлю почали використовувати як готель “Європейський”. В 1911 р. в приміщенні готелю відбулися установчі збори Одеського Автомобільного товариства. Сьогодні це звичайний житловий будинок з адміністративними приміщеннями.
В будинку №9 розташоване Почесне консульство Німеччини.

Національний академічний театр опери та балету
З вулиці Пушкінської відкривається неперевершений вигляд на боковий фасад Національного академічного театру опери та балету (пров. Чайковського, №1).

Фасад та портал театру прикрашають скульптури героїв грецької міфології, а на фронтоні встановлені погруддя Пушкіна, Глінки, Грибоєдова, Гоголя.

Тут бували видатні письменники та композитори, а на його сцені виступали великі співаки Шаляпін, Карузо, Собінов, танцювала Айседора Дункан.
Поруч де можна зупинитись:
Pale-Royal Apartments – Апартаменти Pale-Royal від 2800 грн./3 доби на двох (мінімальна тривалість проживання), можна замовити сніданок за додаткову плату, апартаменти з власною кухнею та безкоштовним Wi-Fi, до моря 15 хвилин ходьби.
Appart Hôtel Lyon d’Opera – Апарт-готель Lyon d’Opera від 450 грн./доба на двох, безкоштовний Wi-Fi, дуже високий рейтинг по відгукам.
Frapolli – Готель “Фраполлі” від 1400 грн./доба на двох, включенно сніданок, безкоштовний Wi-Fi доступний на всій території, 5 хвилин ходьби від Одеського театру опери і балету.
Поряд з будівлею театру розташований колишній будинок Навроцького (вул. Ланжеронівська, №8), прикрашений скульптурою та ліпниною.
Будтнок зведено в 1891р. за проектом арх. І.Ф.Яценко.

Поряд в будинку №13 знаходиться готель “Моцарт”, 1910 р.
На розі вулиці Ланжеронівської та Катерининської під №15/17 знаходиться колишній будинок полковника Григор’єва, 1912р. (арх. Ю.М. Дмитренко). У цьому будинку в 1872 р. підприємець Я. Фанконі відкрив кафе “Fanconi”, що було свого часу найпопулярнішим місцем в Одесі.
Саме в цьому будинку був своєрідний штаб Мішки Япончика. Тут бували Бабель, Бунін, Маяковський, Гумільов, Шаляпін, Уточкін, Ільф, Петров та ін. За радянсьої влади приміщення використовували як їдальню №68.
За адресою вул. Ланжеронівська, №17 знаходиться корпус колишнього Рішельєвського ліцею, який займає близько половини кварталу. Задум побудови належав Рішельє, а відкритий був в 1817 р. вже Ланжероном. Зараз тут знаходиться піцерія “Пульчінелла”,різноманітні адміністративні установи та офіси.
Будинок №20/22 – це колишній торговий дім Страца, 1842 р.(арх. Д. Торічеллі). Нині в будівлі знаходиться контора банку, церква Ісуса Христа святих останніч днів, а також вільні приміщення.

Ліву частину вулиці Ланжероновської від Катерининської до Гаванної займають будівлі, де розташовані пошта, кафе, нотаріальні та юридичні контори, а права сторона – це переважно ресторани та кафе, а також відділ краєзнавчого музею.
На розі вулиці Ланжероновської та Гаванної в будинку №21 проживав з 1925р. О.Ф. Ланжерон, а на поч. 20ст. тут знаходилась майстерня сувенірів Г.Г. Папіча.
Де зупинитись
Для того щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під ваш пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для оримання інформації про помешкання, та натиснить щоб перейти на бронювання.
Booking.com
Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим