Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Гола Пристань

15.03.2021 142

Гола Пристань знаменита цілющими властивостями соляного озера.

Місце на березі річки Конка, з якого козаки переправлялися через Дніпро, називали Голим Перевозом. А в 1709 році тут виникло село – Гола Пристань.

На території Голої Пристані знайдені курганні поховання пори бронзи і міді, а також залишки поселення часів скіфів-сарматів. Також відомо, що в першій чверті XVIII сторіччя, в урочищі поблизу майбутнього поселення, будували свої човни козаки Олешківської Січі. Звідси вони відправлялися на рибний лов до Дніпровського лиману, возили сіль з соляних промислів.
Завдяки унікальності свого розташування на злитті рукавів трьох річок Конки, Чайки і Дніпра, Гола Пристань вважається однією з трьох Європейських перлин.

У 1868 році була побудована пристань для забезпечення інтенсивних вантажоперевезень. Перевозилися: сіль, зерно, кавуни, шерсть та інше. І зараз Гола Пристань має власні пасажирський і вантажний порти.

Ще Гола Пристань знаменита цілющими властивостями соляного озера. Хлоридно-натрієве озеро Соляне має наступний хімічний склад: хлориди, карбонати, гідрокарбонати, залізо, сіра, калій, бром, йод, магній і т.д.

Лікувальні грязі мають протизапальну, знеболюючу дії, прискорюють регенеративні процеси, покращують кровообіг, обмінні процеси в організмі, роблять регулюючий вплив на стан центральної нервової системи, підвищують захисні функції людського організму.

В червні 1889 року відкривається тимчасова невелика водогрязелікарня на озері Соляне, на базі якої виріс нині санаторій “Гопри”.

Свято-Духівський храм

Гола Пристань
Довідка:
Проводиться Етно-фестиваль “Купальські зорі”
Неперевершена краса і поетичність стародавніх народних традицій, чарівництво дійства в ніч на Івана Купала ось вже 15 років збирають в Голій Пристані його шанувальників. Це свято лежить в основі грандіозного по масштабах Всеукраїнського добродійного фестивалю народної творчості “Купальскі зорі”, який з величезним успіхом вперше пройшов в 2003 році.

Фестиваль “Солодке диво”

А які яскраві враження залишаються від дегустації кавунів та динь! Справжні академіки безперервно їх розрізають, а красиві українські дівчата в народному одязі пригощають всіх присутніх шматочками “солодкого дива”. Не приховуючи задоволення, всі пробують дині і кавуни. Адже не щодня можна отримати шматочок кавуна з рук академіка.

Де зупинитись

Для того щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під ваш пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для оримання інформації про помешкання, та натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*