Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Мукачево, походження назви міста

17.11.2021 1424

За легендою, ще в сиву давнину в цій місцевості осів зі своєю раттю жорстокий та ще й норовливий князь і наказав місцевим жителям будувати для нього замок.

Походження назви міста остаточно не встановлено, а от переказів зібрано чимало, та всі вони досить поверхові та не точні.

1. Назву міста пов’язують з угорським словом “мунко”, що означає “робота”.

2. Назва Мукачево походить від слов’янського слова “мука”. За легендою, ще в сиву давнину в цій місцевості осів зі своєю раттю жорстокий та ще й норовливий князь і наказав місцевим жителям будувати для нього замок. Оскільки навкруги була рівнина, наказав князь людям насипати високу гору, для того щоб замок з усіх боків був неприступним. Тисячу днів і ночей тисяча возів по шість волів кожен возили землю і врешті виросла гора, на якій побудували замок. Місцевим жителям, які носили на собі землю й каміння, працювали без відпочинку під наглядом жорстоких охоронців, це пекельне будівництво принесло сльози, страждання та смерть. З того часу місце, де народ піддавався нелюдським мукам, почали називати Мукачево, замок – Мукачівським, а гору – Замковою.


Booking.com

3. За переказами неподалік замку Паланок на річці Латориці стояв водяний млин, де перемелювали зерно. Саме тут верховинці зазвичай продавали сир, масло, дичину, м’ясо, мед та купували борошно у хліборобів з нижніх сіл, тому назву міста пов’язують також зі словом “муку” (борошно).

4. Мукачево – “місто Мукача”, оскільки перша частина слова Мукач – чоловіче ім’я, а друга – -ево,-ів, -еве ознака присвійності, хоча документального підтвердження цієї версії поки що не знайшли.

В українській мові вживається декілька варіантів назви міста: Мукачево, Мукачеве, Мукачово та Мукачів, російською – Мукачево, угорською – Munkacs [мункаач], словацькою і чеською – Mukacevo [мукачево], польською – Mukaczewo [мукачево], німецькою – Munkatsch [мункач], на ідиш – [мінкач, мункач], румунською – Munceag, Muncaci, Muncaciu.

Знайомі незнайомці: Походження назв поселень України/А.П.Коваль- К.:Либідь, 2001.- с.242

 

Де зупинитись в Мукачево

При зменшенні карти, можна побачити більше пропозицій. Наведить курсор на прямокутник з ціною для того щоб побачити інформацію про помешкання, або натиснить щоб перейти на бронювання.

Booking.com

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*