Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Ужоцький перевал

28.11.2011 444

Ужоцький перевал входить до програм численних туристичних маршрутів. Мальовнича місцевість з крутими серпантинами нікого не залишає байдужим.

Ужоцький перевал – лежить на межі Галичини і Закарпаття на висоті 852 м н.р.м., на вододілі басейнів Вісли, Дунаю та Дністра, поблизу кордону з Польщею.

Мальовнича траса, яка пролягає через перевал охоплює ландшафтну зону від селища Турки до Ужгорода і перетинає Верхньодністровські Бескиди з буковими та ялицево-буковими лісами, Полонинський хребет з переважно буковими лісами та Вигорлат-Гутинський хребет з буковими та дубово-буковими лісами.
Звідси відкривається неперевершена панорама полонини Равка, 1269 м (Східні Бескиди) та г. Остра, 1408 м (Полонинські Карпати).

Ужоцький перевал

Уздовж траси знаходиться чимало резерватів, пам’яток природи та архітектури, а сам перевал є частиною Ужанського національного природного парку, що входить до складу єдиного в світі тристороннього Міжнародного біосферного заповідника “Східні Карпати”.
Ужоцький перевал входить до програм численних туристичних маршрутів. Мальовнича місцевість з крутими серпантинами нікого не залишає байдужим.

Ужоцький перевал Ужоцький перевал

Ужоцький перевал має багату історію. У часи середньовіччя тут проходив торговий шлях з Київської Русі до країн Дунайського басейну.
Більша частина території навколо перевалу належить до земель лемків – невеликої етнічної групи українців, які мешкають в горах та вирізняються оригінальним побутом і дерев’яною архітектурою. В населених пунктах Ужок, Сіль, Кострина, Сухий, Гусний збереглися унікальні пам’ятки дерев’яної архітектури – храми 17-18ст.

Ужоцький перевал Ужоцький перевал

У 1872 р. на перевалі було введено в експлуатацію залізничну магістраль, що сполучала Будапешт зі Східною Галичиною.
У 70-х – 90-х рр. 19 ст. через перевал було побудовано залізничну колію УжгородВеликий Березний та Ужгород – Перемишль – Львів.

Ужоцький перевал Ужоцький перевал

Ужоцький перевал був адміністративним кордоном Угорщини та Галичини в складі Австро-Угорщини та став місцем кривавих бойових дій під час Першої світової війни.
Протягом 1914 – 1915 рр. його декілька раз захоплювали російські війська, але зрештою він залишився в руках Австро-Угорської армії.
Як згадка про криваві події минулого тут стоїть пам’ятник на честь 363 полеглих воїнів у формі зрізаної кам’яної піраміди з хрестом та табличками українською, угорською, німецькою та російською мовами: “Воїнам армій Російської та Австро-Угорської імперій, які загинули в боях за Ужоцький перевал у роки Першої світової війни”.
Пам’ятник було освячено восени 2007р. єпископом Мукачівським та Ужгородським УПЦ та ксьондзом РКЦ в Україні.

Ужоцький перевал Ужоцький перевал

Поряд знаходиться також військове кладовище (1914 – 1918 рр.), де поховано воїнів двох ворогуючих армій часів Першої світової війни та пам’ятний знак на честь полеглих воїнів часів Другої світової війни.
Після Першої світової війни перевал розділив чехословацько-польський кордон, а після захоплення Угорщиною території нинішнього Закарпаття в березні 1939 р. тут було засновано новий угорсько-польський кордон. З вересня 1939 р. до червня 1941 р. перевал розділяв угорсько-радянський кордон.

Ужоцький перевал Ужоцький перевал

Під час Другої світової війни у 1943 – 1944 рр. угорські та німецькі війська побудували в Східних Карпатах так звану “лінію Арпада”, що представляла собою багатокілометрові траншеї на схилах, бетонні та дерев’яно-земляні бункери. Загалом оборонна лінія простяглася майже на 600 км, але не була суцільною і складалася з окремих вузлів оборони. До наших днів збереглися фрагменти фортифікаційних споруд та окопів.

Ужоцький перевал Ужоцький перевал

Після приєднання Закарпаття до Радянського Союзу перевал став адміністративним кордоном Львівської та Закарпатської областей.
Сьогодні Ужоцький перевал є важливою магістраллю не тільки для автомобільного, а й для залізничного транспорту. Тут прокладено 14 залізничних тунелів.

Ужоцький перевал Ужоцький перевал

Залізниця близько 15 км йде вздовж Сану, потім перетинає Санський хребет тунелем і виходить у басейн Стрия (права притока Дністра).
Шосе з Ужоцького перевалу спочатку йде у північному напрямку майже по лінії Головного Європейського вододілу, а далі опускається у долину Стрия.

Ужоцький перевал

 

Де зупинитись

При зменшенні карти, можна побачити більше пропозицій. Наведить курсор на прямокутник з ціною для
того щоб побачити інформацію про помешкання, або натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*