Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Краків. Королівський замок Вавель

23.02.2022 99 Коментарі

Вавельський королівський замок у Кракові (Zamek Królewski na Wawelu) Вавель розташований на лівому березі річки Вісла в місті Кракові.

Вавельський королівський замок у Кракові (Zamek Królewski na Wawelu) Вавель розташований на лівому березі річки Вісла в місті Кракові, стародавній столиці Польщі. Вавель в перекладі з польської Вавель це пагорб. Королівський І має надзвичайне значення з історичної свідомості й самоідентифікації польського народу.

Вавель
 

Коротка історична довідка

За даними розкопок на пагорбі Вавель було знайдено поселення віслян, 11 століття. Зведенню першої кам’яної споруди сприяв Король Вацлав II між 1290 та 1300 рр. А вже в 14 столітті Король Казимир III сприяв перебудові в стилі готики.
У 1499 році пожежа зруйнувала замок. Відновлення розпочав Олександр Ягеллон, а основний обсяг відновлювальних робіт виконано за короля Сигізмунда І Старого. Але у 1595 році у Вавелі сталася чергова пожежа. Після того як король Сигізмунд ІІІ Ваза полишає замок, це  призводить до занепаду замку, а нове спустошення сталося під час Північної війни у 1702 році.

Вавель
 

Усередині замку

Вавельський королівський замок включає безліч архітектурних історичних пам’яток. Найвідоміші з них: сам замок Вавель, кафедральний собор, та замкові укріплення. Вхід на саму територію комплексу безкоштовним, але кожна виставка має окрему вхідну плату.

Вавель
На центральному вході в комплекс знаходяться головна брама, до якої веде старовинна брукована доріжка. Зліва від входу розташована стіна, на якій вигравіровано імена людей та назви фірм, які пожертвували на реставрацію Вавеля. Відразу за входом можна побачити пам’ятник Тадеушу Костюшку — відомому польському герою. Зліва Кафедральний собор на честь святих Станіслава та Вацлава. Будівля собору була споруджена в XI-XII столітті, в ньому свого часу коронували польських правителів, і був  усипальницею для них. Всередині його центральну позицію займає Вівтар Вітчизни, а поруч розташовані саркофаги з каменю та гробниця Казимира Ягелона. У вежі собору зберігається дзвін Сигізмунд, що є одним із найбільших дзвонів країни. Якщо пройти далі, то праворуч від ворот можна відвідати Кафедральний музей.

Середина подвір’ї

По середини подвір’ї Вавельського замку розташовані руїни стародавніх замкових споруд. З будівель, що збереглися до нашого часу, можна подивитися палатіум XI століття, що був резиденцією князів, кам’яні укріплення, маленький замок у романському стилі споруди XII століття, перебудований у XIV столітті у великий готичний замок. Для огляду також представлена виставка «Втрачений Вавель», де знаходиться найстаріша споруда Кракова ротонда Пресвятої Діви Марії. А зліва від кафе, якщо пройти дорогою, що петляє між цегляною будовою та вежею, можна потрапити до входу в печеру дракона. За легендою, тут жив дракон, якого переміг лише син короля Крака, який заснував однойменне місто Краків.

Королівські палати

А в королівських палатах можна оглянути головні цінності замку, великі полотна із зображеннями історичних подій та старовинні меблі, а в головному залі — стеля, прикрашена вирізаними «Вавельськими головами», збройна палата в якій колекції польської та європейської зброї XV–XVIII століть, а також безліч старовинних мечів та обладунків та скарбницю, а також виставку під назвою «Мистецтво сходу».

Центральна площа

На центральній площі замку розташована капела Сигізмунда, всередині якої знаходяться усипальниці польських царів: Сигізмунда Старого і Сигізмунда Августа. Поруч височить капела Ягеллонів XVI століття із гробницею Ганни Ягеллонки. Ліворуч від неї розташована капела 1676 року із похованнями династії Ваза.

Вавель
З 1724—1728 рр. спроби відновлення замку, не доведені до завершення. 1793 і 1795 рр. загарбницькі розділи Польщі призводять до розділення країни і Краків відходить до складу Австрії. І переобладнують частину замку на казарми для австрійських військових.

Після відновлення своєї державності у 1918 р. розпочалися реставраційні роботи на Вавелі. В замок передано мистецькі твори іноземних і національних майстрів, живопис, меблі, витвори декоративного мистецтва.

Музей

Замок Вавель, це відомий музейний центр Польщі. В його залах розміщено колекції зброї (таки як історичні мечі Щербець та Сагайдачний), гобеленів, історичних документів, державницькою діяльністю Гуґо Коллонтая (Коронний підканцлер з 1791 р., Великий литовський референдар з 1786 р.) і створенню Польської Конституції 3 травня 1791 року.

План Вавельського замка

План Вавельського замка
 

Час роботи

Обов’язково дивиться на сайті час роботи, тут. Час може змінюватись від пори року, а також різні зали та експозиції мають свій розклад.

Вавель
 

Квитки

Оформлення квитків можна здійснити:
каса № 1–3 у Центрі промоції та інформації понеділок 9:00-12:20 вівторок-неділя 9:00-16:20 каса № 4 біля Herbowa Gate – працює з квітня по жовтень, понеділок 9: 00-12: 15, вівторок-неділя 9: 00-16: 15

Вартість від 5 до 30 злотих в залежності від експозиції.

Онлайн бронювання на сайті тут. Квитки в онлайн-системі доступні за тиждень наперед, або якщо закінчиться в інтернеті, можна придбати в день відвідування в касі.
Зверніть увагу більшість виставок мають певний час входу – це вказано на квитку.

Аудіогіди для відвідування виставок замку доступні такими мовами: польською, англійською, німецькою, російською, італійською, іспанською, французькою та українською. Оренда аудіогіда платна та можлива в центрі реклами та інформації.
Доступні на виставках: «Державні кімнати», «Коронна скарбниця та зброя», «Східне мистецтво. Турецькі намети» (турецькі намети доступні лише польською мовою) і «Втрачений Вавель».

Вавель
 

Мобільний додаток «Вавель»

Мультимедійний путівник для відвідувачів Вавельського замку.
Це полегшує гостям доступ до актуальної інформації, наприклад. Завдяки маякам, розташованим у Королівському замку, користувач автоматично отримує інформацію про об’єкт, на якому він знаходиться.

Безкоштовну програму можна завантажити:
iOS – App Store
Android – Google Play

Мобильное приложение «Вавель»
Також ми зробили невеличку добірку додатків, використаних на власному досвіді ТОП мобільних додатків для Польщі.

Як доїхати

Публічний транспорт:
  • трамвай – зупинка Вавель (ul. Gertrudy)
  • автобус – зупинка Jubilat (Al. Krasińskiego) – до Вавель 10 хв. пішки; Зупинка Stradom (ul. J. Dietla) – до Вавеля 5 хв. пішки
  • поїздом – лінія Краків Lotnisko-Wieliczka Rynek Kopalnia, зупинка Krakow Główny
Місця для паркування:

Платні підземні автостоянки:

  • Plac Na Groblach, до Вавеля 5 хв. пішки
  • Біля Національного музею, до Вавеля 20 хв. пішки або автобусом від зупинки
  • Національний музей до зупинки Jubilat, далі пішки близько 10 хв.
  • Park and Ride (P&R) “Park and Ride” Це автостоянка, сполучена з громадським транспортом, що дозволяє людям вирушати в центр міста, полишивши свої транспортні засоби та сідаєте на будь який громадський. Таки паркинги розташований поблизу трамвайних зупинок та більш важливих пересадок: Czerwone Maki, Kurdwanów, Bieżanów.

Паркомісця вздовж вулиць:
Оплачуються в будні (10.00-20.00), оплачуються на паркоматі, найближчому до Вавель – ul. Smocza, ul. Bernardyńska.

Вавель
 

Житло

Житло поблизу Вавельського королівського замку


Booking.com

Контакти

Інформація для туристів: працює щоденно 9.00-17.00, тел.12 422-51-55 доп. 219,
E-mail:  information@wawelzamek.pl, URL: https://wawel.krakow.pl

 

Де зупинитись

Для того щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під ваш пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для оримання інформації про помешкання, та натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі
Avatar
Софія 23.02.2022 19:21 Відповіcти
Вау! Дуже гарна робота! Love your work!❤️
admin
admin 23.02.2022 19:23 Відповіcти
Дякую !

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*