Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Стокгольмське метро (Stockholms tunnelbana)

14.12.2019 156

ТОП 10 станцій Стокгольмського метро.

Швеція, Метрополітен Стокгольму налічує 100 станцій, з яких 47 підземні, а 53 розміщені на поверхні землі. Складається з 7 ліній, які об’єднані у групи за кольором; зелена, червона та синя.

Всі лінії метрополітену перетинаються на станції T-centralen, яка через пішохідний перехід з’єднана з центральним залізничним вокзалом і автовокзалом, що дуже зручно.


Перша лінія була відкрита в 1950 році і з’єднувала станції «Slussen» і «Hökarängen». У 1952 році була відкрита друга лінія і у 1957 році ці дві лінії були з’єднані у зелену групу. У 1964 році була відкрита червона група станцій. Остання синя група, була відкрита в 1975 році. Наймолодша станція метро (зелена лінія)  Skarpnäck була відкрита у 1994 році.

Справедливо буде почати з такого собі хабу Стокгольмського метро як станція T-Centrale, яка об’єднує всі три кольори ліній метро. Та має перехід на приміську залізничну станцію Стокгольм-Сіті.
З неї і почнемо.

T-Centralen

T-Centralen – станція синьої лінії, обслуговується маршрутами T10 і Т11. На станції розпис присвячений будівельникам метрополітену.

Kungsträdgården

Kungsträdgården, назва станції у перекладі з шведської «Королівський сад». Це кінцева станція лінії 10 та 11, остання після зупинки T-Centrale. Над станцією метро знаходиться парк з цією ж назвою. У розмовній мові відомий як Кунгсан.

Fridhemsplan

Продовжуємо їхати по синій лінії, але вже в зворотньому напрямку. Проїжджаємо повз станцію T-Centrale і виходимо на станції Fridhemsplan. Тут можна пересісти на зелену лінію. Між станціями T-Centrale та Fridhemsplan можна також оглянути станцію Rаdhuset ( Королівський дім), це транзитна станція, тому ми не виходили.

Solna centrum

Solna centrum одна з найкрутіших станції Стокгольмського метро, яка знаходиться нижче однойменного торгового центру Сольна, неподалік від стадіону Rаsunda. Стіни станції пофарбовані в червоний і зелений кольори і розписані малюнками та мініатюрками з життя на тему соціальних проблем і охорони навколишнього середовища.

Hallonbergen

Hallonbergen, перше враження коли бачиш станцію, що її розмалювали діти, але як не дивно станцію розписували дорослі дяді (Elis Eriksson  (1975) та  Gosta Wallmark  (1982)). За основу взяли свої малюнки з дитинства.

Vastra skogen

Vastra skogen, на станції розміщений найдовший ескалатор у Швеції, завдовжки 66 метрів.

 

Замовити екскурсію:

Thorildsplan

Thorildsplan, станція зеленої лінії T17, T18, T19. Відкрита станція Стокгольмського метро обкладена різнокольоровими плитками, що зображують пікселі, за мотивам відеоігор Pac-Man, Super Mario, Space Invaders.
З синьої лінії можна доїхати від станції Fridhemsplan або T-Centralen, перейти на зелену лінію метро і їхати в напрямку на схід.

Stadion

Stadion, це перша станція червоної лінії, на яку також можна потрапити з центральної станції T-Centralen. Станція знаходиться поруч з Стокгольмським Олімпійським стадіоном, який було спроектовано та збудовано спеціально до Олімпійських ігор 1912 року.

Tekniska högskolan

Tekniska högskolan, станція знаходиться недалеко від Королівського технологічного інституту. Художнє оформлення станції метро – закони природи.

Universitetet

Universitetet, як не складно здогадатися назва станції походить від розташованого неподалік Шведського державного університету. До речі, тут близько 70 різних факультетів та центрів у галузі гуманітарних та соціальних наук.

Вийшов такий собі ТОП 10 станцій Стокгольмського метро. І це тільки ті що ми встигли подивитись. Хоча є і інші станції яки варти уваги, може ви складете свій топ з зовсім інших станції. Напишіть в коментарях на яких станціях Стокгольмського метро були, або більше сподобались.

Стокгольмське метро

Де зупинитись

Для того щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під ваш пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для оримання інформації про помешкання, та натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*