Спільноти Travel Ukraine & World
Telegram Instagram Facebook Youtube Pinterest Twitter

Стамбул. Палац Долмабахче.

15.04.2021 222

Последний дворец султанов Османской империи.

Останній палац султанів Османської імперії, будувався з 1842 по 1855 рока для султана Абдул-Меджида I, який хотів відійти від будівлі середньовічних палацових комплексів і вирішив побудувати палац в стилі бароко, який буде не гірше європейських резиденцій 18 століття. За весь час в палаці жило шість султанів, а після розпаду Османської імперії в палаці Долмабахче оселився перший президент Турецької Республіки Мустафа Кемаль Ататюрк (1927-1938 рр.) Тут і помер. До 1949 року палац ще використовувалася як резиденція при правління президента Ісмет Іненю, а в 1984 році був вже відкритий музей.

Стамбул. Дворец Долмабахче.

Історія і екскурсія по палацу.

У 17 століття на місці майбутнього палацу Долмабахче був затоку, де базувався флот і проводилися традиційні морські церемонії, але з часом затока стала болотом. Тому його засипали і організували сад для відпочинку та розваг султанів. Від цього і назва Долмабахче, в перекладі «насипний сад». А особняки і павільйони, побудовані в цьому саду в різні періоди, були відомі як “Палац Бешикташ”. Немає точної дати, коли був знесений старий дерев’яний палац, але всі роботи по розширенню земель та будівництва нового обчислюється 1842 року, з цього року і вважають знесення старого і початок будівництва нового палацу. Новий палац Долмабахче вирішив побудувати султан Абдул-Меджид з європейським планом і стилем замість класичних палаців, які до сих пір вважали за краще, з метою проживання, прийому гостей, ведення державних справ і літнього курорту.

Стамбул. Дворец Долмабахче.
У період Республіки палац став використовувати президент Ататюрк як свою резиденцію під час своїх візитів до Стамбулу. А 10 листопада 1938 року в кімнаті №71 Ататюрк помер. Надалі палац Долмабахче був відкритий для прийому іноземних гостей. Палацово-парковий комплекс становить 250 тисяч квадратних метрів. Частиною комплексу була і мечеть Долмабахче, побудована в стилі бароко з декором в стилі ампір і бароко. А в 1895 році комплекс доповнила поруч стоїть вежа з годинником в стилі необароко, висотою 27 метрів. Зараз механізми годин стали електронними і йдуть до цих пір.

Дизайн, декор та обладнання.

Палац Долмабахче має три поверхи, 43 залу і 285 кімнат, а в великому 56-колонній залі для прийому привертає увагу масивна 4,5 тонна з Британського Кришталю люстра, освітлена 750 вогнями. Внутрішнє оздоблення палацу, шовкові килими, меблі і штори, а так само інші предмети збереглися до наших днів в оригіналі. Стіни і стелі прикрашені зображеннями європейських художників тієї епохи і тоннами золотих прикрас. Всі підлоги покриті різними, орнаментовані дерев’яним паркетом. У багатьох кімнатах палацу знаходяться кришталеві люстри, свічники і каміни. Внутрішня і зовнішня обробка палацу Долмабахче була виконана з використанням мотивів, взятих з різних періодів мистецтва Заходу, такі як бароко, рококо і емпірики.

При будівництві палацу був використаний мармур в блакитному кольорі, видобутий на островах Мармурового моря, а внутрішнє оздоблення було зроблено з дорогоцінного мармуру, кришталю і порфір. Настінні і стельові прикраси палацу виконали італійські і французькі художники. Всі тканини для оббивки і драпірування місцеві і проводилися на ткацьких фабриках палацу. На підлозі палацу, площа якого приблизно 4500 квадратних метрів, красується 141 килим і 115 молитовних килимів. Виготовлення більшості килимів проводитися на ткацьких верстатах фабрики Хереке, Туреччина. Загальна кількість люстр Богемії, Бакара і Бешикташ становить 36 штук.

Матеріал свічників на п’єдесталі деяких камінів, кришталевих перил для сходів і всіх дзеркал з кришталю. У палаці також 581 кришталевий і срібний свічники. У палаці 280 ваз, з Китаю, Японії і різних європейських країн, 158 годин, приблизно 600 картин виконані турецькими та іноземними художниками.

Серед них 19 картин головного живописця палацу Зонару і Айвазовського, який приїхав до Стамбула за часів правління Абдулазіза. З самого початку будівництва палацу впроваджувалися найвищі стандарти. Газове освітлення, резервуари для води були привезені з Великобританії, в той час як палаци в континентальній Європі ще не мали цих особливостей. Пізніше було проведено електрику, встановлений ліфт і систему центрального опалення.

Кімнати.

Головний вхід, Медхал-Холл.
Візит до палацу Долмабахче починається з головного залу Медхал. Кімнати, провідні з залу Медхала, виходять і на сторону моря і саду. Приміщення, що виходять на море, використовувалися чиновниками, візиром і міністрами, а ті які виходили на сад використовувалися різними адміністративними органами палацу і держави. Медхал-Хол був свідком історичних подій періоду створення Республіки. В цьому залі відбувалися важливі революційні зустрічі, такі як Історичний конгрес.

Друга кімната праворуч – Писарський зал, який також називають Кахельної кімнатою, а на лівій стіні зали висить найбільша картина в палацової колекції – зображення Суррей Хресного ходу, Стефано Уссі. На стіні праворуч, картина зображає пожежа в Паризькому муніципальному театрі з підписом Рудольфа Ернста.

Кришталева сходи.
Сходи наверх з Медхал-Холла, який є протокольним входом до палацу, є однією з найбільш значущих частин палацу. Інша назва Кришталевої сходи – Сходи Султанату. Назва походить від того, що балясини виготовлені з кришталю, які піднімається шляхом скручування в стилі бароко. А посередині сходів висить чудова кришталева люстра, що пропускає денне світло через скляну кришку зводу на стелі.

Де зупинитися поруч з палацом Долмабахче


Swissotel The Bosphorus Istanbul
Рейтинг 9,0
Розкішний 5-зірковий готель Swissotel The Bosphorus Istanbul отримав міжнародний сертифікат безпеки Safehotels рівня Executive в 2016 та 2017 років роках. До послуг гостей ексклюзивний басейн на даху і прекрасний спа. З вікон квартири відкривається неперевершений вид на протоку Босфор.

Union Hotel Рейтинг 9,0
У готелі Union подають сніданок по меню або халяльний сніданок. Поряд з готелем розташовані такі популярні місця, як вулиця Істікляль, годинникова башта Долмабахче і палац Долмабахче.

Shangri-La Bosphorus, Istanbul Рейтинг 9,2
Готель Shangri-La Bosphorus, Istanbul розташований на європейському узбережжі протоки Босфор, між палацом Долмабахче і Військово-морським музеєм. До послуг гостей цього розкішного готелю критий басейн, спа і номери з елегантним дизайном і сучасними зручностями.

X FLATS TAKSİM Рейтинг 9,2
Апартаменти X FLATS TAKSİM розташовані в центрі Стамбула, менш ніж в 1 км від площі Таксим і за 19 хвилин ходьби від палацу Долмабахче. До послуг гостей безкоштовний Wi-Fi і кондиціонер. З приміщення можна вийти в сад з терасою.

Суфера Холл.
Одним з важливих залів палацу для прийомів послів зарубіжних країн і офіційних гостей, в ньому брали таких послів як посол Франції, Австрії, Італії. Одним з важливих предметів у залі є піаніно марки Erard. На піаніно стоїть підпис султана Абдул-Меджида.

Кімната Ататюрка.
Президент Ататюрк останні дні свого життя провів в палаці Долмабахче. Він помер в спальні колишньої гаремному частини палацу 10 листопада 1938 року. Після смерті всі годинники палацу були зупинені на временя його смерті, 9:05. На даний момент всі годинники налаштовані на фактичний час в Туреччині, крім годин кімнати в якій він помер.

Ворота.

Ворота Султана, Ворота казначейства, Ворота до Босфору.

Сусідні будівлі.

Поблизу знаходяться ряд будівлі які пов’язані з палацом Долмабахче, такі як приміщення для приїжджих панів, гуртожитки для слуги і гвардії, покої головного євнуха, а так само інші будівлі включають султанские кухні, стайні, вольєри, розсадник рослин, борошномельний завод, оранжерею, килимову майстерню Hereke, аптека, скляна мануфактура, ливарний завод.

Стамбул. Дворец Долмабахче.
Музей годинника Долмабахче, відкритий в 2004 році, розташований в колишній будівлі внутрішнього казначейства в гаремного саду палацу Долмабахче. Це перший і єдиний музей годин в Туреччині. У музеї виставлені 71 години в двох невеликих залах. До них відносяться музичні автомати відомого годинникаря, британця Джорджа Прайора, французькі позолочені консольні годинники, автоматичні і напівавтоматичні музичні години, остання робота Ахмета Ефлакі Деде під номером 9, годинник османських майстрів Мевлеві Мехмета Шюкрю і Мехмета Мухсіна, чудові астрономічні години Сулеймана Лезіза, десяткові годинник Османа Нурі, які вважаються одними з кращих колекцій механічних годинників у світі.

Стамбул. Дворец Долмабахче.
Музей живопису, який діє при президенті Турецької Республіки, як частина Дирекції національних палаців, складається з 11 тематичних частин.

Стамбул. Дворец Долмабахче.
Мечеть Долмабахче за проектом Гарабета Балян в стилі бароко, була побудована не далеко від палацу в 1853-1855 роках за дорученням матері султана Безмялем Валіде.

Стамбул. Дворец Долмабахче.
Башта з годинником була встановлена перед воротами Султана на площі вздовж набережної Босфору недалеко від мечеті. Її годинник виготовляв французький годинний будинок Жан-Поль.

Стамбул. Дворец Долмабахче.
Кафе. Якщо ви зголодніли, та й просто рекомендую відвідати кафе і відпочити за чашкою кави, а ще там дуже смачні десерти. І на подив тут середні ціни, так що сміливо можете заходити.

Вартість відвідування.

Основний палац (Selamlik) – 90 лірм
Гарем (Harem) – 60 лір
Комплексний квиток основний палац + гарем – 120 лір
Музеї – 30 лір
Вхід в на територію садів – 10 тур. лір (можна зайти на територію парків без відвідин палацу та інших приміщень)
Безкоштовний вхід, щороку, 10 листопада, в День пам’яті Ататюрка.
Музейна карта в палаці Долмабахче не діє.

Стамбул. Дворец Долмабахче.
Аудіогід (є українська мова) – безкоштовно, тільки під заставу документів, це може бути паспорт, права тощо Працівник який їх видає відразу виставляє на тій мові який ви просите, в нашому випадку, аудіогід відразу був українською мовою.

Стамбул. Дворец Долмабахче.

Години роботи

Відкритий для відвідування щодня з 09:00 до 17:00, крім понеділка та національних свят.

Незважаючи на обмеження по Коронавірусу для туристів працює в нормальному режимі. На вході міряють температуру, наявність маски обов’язково. Вхід в палац тільки в бахілах, які можна взяти на вході в палац безкоштовно. Що б потрапити на територію потрібно пройти сканер як в аеропорту, а потім вже ви можете купити квитки для відвідування. У всіх приміщеннях, музеях фото- відео зйомка заборонена, але це суто на вашій совісті, особливо це не контролюють.

Як дістатися

Найпростіший спосіб дістатися на швидкісному трамваї Т1 до кінцевої зупинки Kabatas і там буквально 5 хвилин вздовж набережної, пройшовши Мечеті Долмабахче, ви побачите вхід.
З площі Таксим спуститься на фунікулері або пішки (по дорозі можна побачити не мало цікавих об’єктів) до зупинки Kabatas
З азіатської боку припливти на поромі до причалу Kabatas

Стамбул. Дворец Долмабахче.
Поруч з мечеті Долмабахче є паркінг Dolmabahce Otopark, вартість від 12 лір залежить від часу.

Стамбул. Дворец Долмабахче.

Сервіси якими ми користуємося, коли плануємо подорожі:

1. Booking.com – найбільший сервіс пошуку готелів. Знижки 10% – 15% за програмою Genius.

2. TripMyDream – шукає авіаквитки серед 500 авіакомпаній і лоукостерів.

3. Hotline.Finance – онлайн-сервіс страхування подорожей без паперів і агентів. Сервіс працює цілодобово, у вихідні та святкові дні. Знижки до 25%.

4. Viator или Tripster – Замовити екскурсії в Стамбулі від місцевих гідів.

Де зупинитись

Для того щоб побачити більше пропозицій житла, рекомендуємо підлаштувати масштаб карти під ваш пристрій. Наведіть курсор на прямокутник з ціною для оримання інформації про помешкання, та натиснить щоб перейти на бронювання.


Booking.com

Де знаходиться


Сервіси, якими ми користуємося, коли плануємо подорож

Booking.com - Самый большой сервис поиска отелей. Скидки 10%  - 15%.

Hotline.Finance – Онлайн-сервіс страхування подорожей, зелена картка "green card", ОСАЦВ, КАСКО, страхування майна. Знижки до 25%. Наш досвід страхування.

Viator - Замовити екскурсії від місцевих гідів.

DiscoverCars – Сайт з високим рівнем відгуків клієнтів для порівняню прокату автомобілів. Наш досвід оренди авто.

Коментарі

Немає коментарів до цього матеріалу. Прокоментуйте або задайте питання першим

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*